Selle nädala erksaimad graafikud Äripäevas rääkisid edukatest ärirakenditest ning soolisest ebavõrdsusest.
Soome kaubanduskoja värske uuring näitab, et Eestis on börsifirmade juhtide hulgas Euroopa Liidu maadest kõige vähem naisi. Näiteks on selle uuringu järgi Eestist kaugel ees Läti, kus on börsifirmade juhatustes lausa kolmandik naisi, kirjutab Kauppalehti.
Kolmapäeval kirjutasime, kuidas ligi viisteist aastat kolmes erinevas pangas töötanud Indrek Vilms nägi, kuidas pangad kaugenevad väike- ja keskmistest ettevõtetest. Ta otsustas selle nõrkuse ära kasutada ja asutas
idufirma, mida võib nimetada arvete eBayks ehk arveoksjoniks.Sel nädalal ütles World Economic Forumi värske raport, et
naiste praegune palgatase on võrdne 2006. aasta meeste palgatasemega. Muu hulgas märkis raport, et meeste ja naiste palgataseme võrdsustumiseks läheb veel 118 aastat. Raport uuris soolist võrdsust 145 riigis. Selleks mõõtis WEF naiste ja meeste võrdseid võimalusi hariduse omandamisel, poliitikas osalemisel, võimalusi ja vastustust majanduses ja tervise näitajaid.
Neljapäeval kirjutasime, kuidas
kriminaalasi pani Jõhvi magusa arenduse toppama. Kuigi Jõhvi südamesse kaubanduskeskuse rajamist on saatnud tagasilöögid, loodavad EKE Investi omanikud eesotsas Koit Uusi, Endel Palla, Toomas Arumäe jt aktsionäridega, nende äripartner Karl Ader ja Ehituse ABC pikaaegne juht Dmitri Drajev peagi kopa maasse lüüa.
- Jõhvi Pargi Keskuse omanikud ja juhid. Foto: Miguel Alvarez
Nädala algul näitasime Rikaste TOPi põhjal, et edukatest firmadest on kolmest kahe puhul tegemist tiimitööga. Eestis on mitmeid aastaid edukalt vastu pidanud ärirakendeid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sel nädalal nägime graafikutest, et Estonian Airi pankrotitoimkond on kahtlaselt riigi nägu, jätsime hüvasti Talleggi munadega ja kirjutasime vene ettevõtjast, kes osalt Eesti kaudu maailma vallutab.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.