Hiina välisminister Wang Yi lausus, et kuna Suurbritannial on Hiinaga viimasel ajal väga soojad suhted, paneb see teisigi lääneriike suhtumist Hiinasse ümber vaatama.
- Jüaan lisati tänavu IMFi valuutakorvi Foto: epa
Briti valitsus on tegutsenud jõuliselt, et tugevdada Hiina ning Suurbritannia diplomaatilisi ja finantsilisi suhteid. Hiina president Xi Jinping on väitnud, et kahe riigi suhete puhul on tegu suisa „kuldajaga“.
Aasta alguses pahandas Suurbritannia oma liitlast USAd sellega, et andis nõusoleku olla Hiina juhitava Aasia Infrastruktuuri Investeerimispanga asutajaliige.
Suurbritannia andis omakorda teada, et riik tahab arendada Hiinaga sooje ja sõbralikke suhteid. Ühtlasi on kahe riigi suhteid peetud alustalaks sellele, et Hiina hakkab rohkem lääneriikidega suhtlema ning vastupidi.
Wangi hinnangul näitavad kõik märgid, et Hiinat hakatakse rahvusvahelises kommuunis üha rohkem aktsepteerima. Selle näiteks võib tuua kas või jüaani lisamise sel aastal IMFi valuutakorvi.
„Hiina rahvusvaheline positsioon ja mõjuvõim on ilmselgelt muutunud,“ sõnas Wang.
Seotud lood
Swedbanki vanema investeeringute juhi Tarmo Tanilase sõnul on Hiina börsi ootamatu languse mõju Eestis praegu veel olematu.
LHV maaklertegevuse juhi Alo Vallikivi sõnul on aasta aktsiaturgudel väga halvasti alanud ja Hiina börsi languse mõju on raske prognoosida.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.