Investor ja ettevõtja Indrek Kuivallik maksab Starmani enamusosaluse eest üle 80 miljoni euro. Kuivallik rääkis Äripäevale tehingu tagamaadest.
- Indrek Kuivallik kasutas väikeaktsionäri eesõigust ja teatas, et ostab Starmani enamusosaluse ära. Foto: Andras Kralla
Starmani ühe asutaja ja omaniku Indrek Kuivalliku firma ostab East Capital Explorerilt välja selle enamusosaluse 62,7% ja omab üsna pea Starmanis 73,9% suurust osalust. Kuivallik rääkis, et ostuhinnaks jääb ligikaudu 81 miljonit eurot ja tehingu rahastamisele aitas kaasa aastaid kestnud kuluka konflikti lõppemine Läti pangaga.
Tasub teada
Starman AS
Tänavu märtsis, kui
ECEX teatas oma otsusest müüa Starmani osalus Providence Equity fondile, oli Starmani hinnanguliseks väärtuseks 210 miljonit eurot.
Starman on telekomifirma, mille asutasid 1992. aastal Peeter Kern ja Indrek Kuivallik. Lisaks Eestile tegutseb ettevõte ka Leedu turul. Starman annab tööd umbes 500 inimesele.
Märtsis teatas ProvidenCe Equity fond, et tahab Starmani enamusosaluse 81 miljoni euro eest ise omandada, kuid te kasutasite oma väikeaktsionäri eesõigust. Kui kaugel ostutehing on?
Olen esitanud teate, et kasutan oma eesõigust, kuid ma pole veel East Capital Exploreri osalust ära ostnud – leping on vaja veel vormistada. See on vaja nüüd hiljemalt kuu aja jooksul ära teha. Usun, et sellega läheb siiski rutem, sest leping on ju tegelikult valmis. Leping on sama, mis sõlmis Providence East Capitaliga, lihtsalt nüüd asun ostja asemele mina. Tehniliselt on vaja mõnda punkti vast muuta, kuid sisuliselt jääb tehingu lõpphind samaks.
Oli teil juba ammu plaan Starmani enamusosanikuks saada?
Nii vast öelda ei saa, oleme vastavalt olukorrale alati proovinud teise kaasaktsionäriga otsustada, mismoodi käituda. Kaalusin ostu päris pikalt.
Eelmise aasta lõpus sai läbi teie pikaajaline konflikt teile kuuluva tuulepargifirma Winergy ja Läti panga Norvik Banka vahel. Miljonitüliks tituleeritud konflikti lõpetas USA investor Devon Archer. Kui palju aitas see lõpplahend teie Starmani osaluse otsusele kaasa?
Ma ei ütleks, et need seotud on, tegu on eri valdkondade äridega. Kuid loomulikult, mida vähem muresid kaelas, seda lihtsam on otsuseid teha.
Rahalises mõttes on ju nüüd ikka muretum?
(naerab) No selles mõttes kindlasti jah. See oli päris suur ja keeruline vaidlus ja selle lõpplahendus oli siiski positiivne. Pigem see kergendas praeguse ostu rahastamise kokkupanekut küll.
Kas Providence tegi kevadel ka teile pakkumisi teie Starmani osaluse omandamiseks?
Jah, ma arvan küll, et kui me nendega poleks kokkuleppele saanud või ma poleks eelisõigust kasutanud, oleks neil olnud ka alternatiiv meie osalus välja osta. Kuid see polnud nende esimene eelistus.
Millised on teie edasised plaanid Starmaniga?
Plaanidest on veel vara rääkida, kuid oma sektoris jätkab Starman laienemist niikuinii. Leedus tehtud investeering on veel värske ja seal on palju ära teha. Samuti on vaja jätkata Eestis toodete arendamist. Nagu näha, on telekomi turg päris aktiivne viimasel ajal.
Jah, ka Starmani konkurendi Telia Eestis on toimumas suuremad muutused, paljud senised võtmetöötajad lahkuvad.
No just, Telia on ühendatud erinevaid ärivaldkondasid ja uus juht püüab rohkem oma tiimi sisse tuua, muutes ettevõtte juhtfiguure päris tugevasti. Kuid Starmani plaanidest ma enne ostulepingu sõlmimist täpsemalt kommenteerida ei tahaks.
Seotud lood
Selleks, et olla edukas, ei piisa enam pelgalt heast tootest või teenusest – vaja on midagi enamat. Enamani jõuab siis, kui aeg, raha ja närvid pole viimse piirini pingul ning ei pea “tulekahjude kustutamisega” tegelema. Tõeline konkurentsieelis tuleb oskusest kohanduda ja kasvada koos tehnoloogiaga. BeyondCode AI jagab, kuidas leida võimalus ennast rakendada vaid seal, kus on sellest päriselt kõige rohkem kasu, aga ka kõik muu tehtud saada.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Viimased uudised
Õigusruum ja ärikultuur riigis on euroopalik
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele