Kinnisvarafirmade hinnangul on üüriturul tekkinud hinnasurve ning pole välistatud, et mõnede korterite hinnad hakkavad isegi langema.
- Kinnisvara Foto: Andres Haabu
Kinnisvarabüroo Uus Maa analüütik Risto Vähi
kinnitas ERRile, et pakkumiste hulk on pidevalt kasvanud ning paljud, kes võiksid olla üürikliendid, on omale hoopis kodu ostnud. „Hinnalangust ma kohe kuulutama ei hakkaks. Kõigepealt toimub siiski rahunemine ja kui keegi peab hinda langetama, siis pigem see, kes optimistlikus meeleolus oma üürihinnaootused liialt kõrgeks ajas. Kui on aga kvaliteetne korter turuhinnaga, siis sellele pigem on veel huvilisi olemas,“ märkis Vähi.
Kinnisvarafirma 1Partner elamispindade grupi juht Mihkel Oiderma
ütles ERRile, et üürikorterite turul on tõepoolest näha kerget hinnasurvet. Põhjused on seotud ülimadalate laenuintressidega. Ta märkis, et juba aasta-kaks on tekkinud erainvestoreid, kes on ostnud uutes majandes kortereid. Tema hinnangul võib keskmisest uusarendusest minna investoritele 15-25 protsenti korteritest, mõned neist loodavad kinnisvara kallimalt edasi müüa, kuid mõned rendivad välja.
Samuti on tema sõnul paljud kinnisvaraomanikud otsustanud uue laenu võtta ja veel ühe korteri osta, jättes alles ka vana. Samas toonitas Oiderma, et põhjalikke järeldusi üürituru olukorra osas praegu teha ei saa, sest praegune hinnasurve võib olla kokku langenud üürituru normaalse perioodilisusega.
Nimelt on kevad olnud tema sõnul üüriturul traditsiooniliselt vaiksem aeg ning sügis võib tuua turule elavnemise, sest tudengid hakkavad otsima kortereid ning ka paljud töökohavahetused toimuvad pärast suve. „Hetkel ma ei tahaks seetõttu prognoosinumbreid välja öelda. Ootame ära sügise,“
rääkis Oiderma ERRile.
Seotud lood
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?