Eesti Ametiühingute Keskliit teatas, et taunib riigi otsust nimetada Eesti Raudtee juhatuse esimeheks Erik Laidvee, kes on Harju maakohtus süüdi mõistetud töötajate esindaja ebaseadusliku kohtlemisega.
- Transiidikeskuse endine juht Erik Laidvee asus eilsest Eesti Raudteed juhtima. Foto: Veiko Tõkman
„Ametiühing on seisukohal, et riigiettevõtte eesotsas ei tohiks olla inimene, kes on silma paistnud töötajate ebaseadusliku kohtlemisega ning sõnas ja teos rikkunud töötajate ühinemisõigust,“ kommenteeris ametiühingujuht Peep Peterson.
Peterson kinnitab, et töötajate ühinemisõigust kaitseb nii põhiseadus kui karistusseadustik ning eksimused nende vastu on võrdsed maksukuriteoga või millega iganes. Eesti Ametiühingute Keskliit toetab Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu seisukohta sel teemal.
Riigikohus jättis jaanuaris jõusse maakohtu otsuse, mille järgi vallandas AS Transiidikeskus Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu (EMSA) usaldusisiku Sergei Mastepani ebaseaduslikult. Riigikohtu tsviilkolleegiumi otsus tähendas, et töötaja vallandamine oli ebaseaduslik, ta tuleb tööle ennistada ning hüvitada talle saamata jäänud töötasu 8524 eurot ning jättis kohtukulud Transiidikeskuse kanda.
Eile teatas riigifirma Eesti Raudtee, et valis konkursiga ettevõtte uueks juhatuse esimeheks ja peadirektoriks Erik Laidvee, kes asus ametisse eilsest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.