Energiatootja Rakvere Soojus suurendas nii käivet kui ka kasumit, vaatamata sellele, et keskmine elektri müügihind langes.
- Gaasitorud. Foto: Andres Haabu
Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, soojusenergia jaotamise, müügi ja tootmisega tegelev Rakvere Soojus AS suurendas 2016. aastal oma käivet 3 protsenti, 2,35 miljoni euroni (võrreldes eelneva aastaga). Ärikasum suurenes 45 957 euro võrra, 154 754 euroni (+42 protsenti).
Keskmiselt töötas 2016. aastal firmas 5 inimest, võrreldes eelneva aastaga langes see näitaja ühe võrra. Käive töötaja kohta kasvas 23 protsenti, 469 915 euroni. Keskmine brutotasu tõusis 19 protsenti, 2016 euroni kuus. Ettevõtte juhatuse ja nõukogu tasud ulatusid 19 584 euroni.
„2016. aastal ostis Rakvere Soojus oma võrku 43 113 MWh soojusenergiat taastuvatest energiaallikatest ja tootis ise maagaasil põhinevates katlamajades 9593 Mwh,“ kirjutas ettevõte oma tegevusaruandes. Keskmine väljamüügihind langes 57,42 eurolt (MWh kohta) 53,18 euroni, aga mahtude kasv võimaldas müügitulu siiski kasvatada. Lisaks sellele langes ka maagaasi keskmine hind ja trassikadu.
Rakvere Soojuse enamusosalus on Rakvere Linnvalitsuse käes (51,01 protsenti). Ülejäänud kuulub ettevõttele Adven Eesti AS. Eelmisel ja üle-eelmisel aastal firmast dividende ei võetud.
Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega
Äripäeva infopangas.
Seotud lood
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.