Eesti suurim ekspediitorfirma DSV Transport kasvas aasta esimeses kvartalis rohkem, kui planeeriti.
- DSV Transport juhatuse esimees Jaan Lepp Foto: Andres Haabu
Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte
majandusaasta aruandest selgub, et veoste ekspedeerimisega (jaotamisega) tegeleva DSV Transport ASi müügitulu suurenes 2016. aastal (võrreldes eelneva aastaga) 10 protsenti, 80,49 miljoni euroni. Ärikasum suurenes 5,11 miljoni võrra, 8,36 miljoni euroni (+157 protsenti).
Ettevõtte juhatuse esimees Jaan Lepp ütles, et selle aasta esimene kvartal algas vastuoluliselt, sest veomahud Skandinaavia suundadel suurenesid oluliselt, samas Kesk- ja Lääne-Euroopa suundadel märkimisväärset kasvu ei olnud.
Kokku kasvas DSV esimese kvartali käive võrreldes eelmise aastaga 10,3 protsenti, mis on rohkem, kui plaaniti. "Nii et meie veomahtude kasv kinnitab statistikaameti avaldatud Eesti majanduse tublit I kvartali SKP kasvu, mis oli 4,4 protsenti," sõnas Lepp.
Ettevõtte juht märkis ka, et selle aasta esimest kolme kuud iseloomustab veel vedajate ja ekspedeerijate kasumimarginaalide langus Kesk- ja Lääne-Euroopa veosuundadel. "Erinevate riikide alustatud kampaaniad töö- ja puhkeaja seaduste karmistamisel ja katsed reguleerida autojuhtidele makstavat töötasu on viinud olukorrani, kus seal sõitvate autode arv on vähenenud ja koos sellega ka kasumlikkus langenud," kirjeldas Lepp olukorda.
DSVs on töötajaid mõnevõrra rohkem kui möödunud aastal ja keskmine töötasu jäänud enam-vähem eelmise aasta tasemele.
Ettevõte kuulub rahvusvahelisse Taani kontserni DSV A/S, mis on noteeritud Kopenhaageni börsil.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.