Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2017. aasta detsembris võrreldes novembriga -0,6% ja võrreldes 2016. aasta detsembriga 2,7%, teatas statistikaamet.
- Piimatootjad. Foto: Andres Haabu
Tootjahinnaindeksit mõjutas detsembris eelmise kuuga võrreldes keskmisest enam hinnalangus elektroonikaseadmete tootmises, elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises, samuti hinnatõus puidutöötlemises ja kütteõlide tootmises. 2016. aasta detsembriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnatõus elektroonikaseadmete tootmises, puidutöötlemises ja piimatoodete tootmises, samuti hinnalangus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises.
Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2017. aasta detsembris võrreldes novembriga -0,9% ja võrreldes 2016. aasta detsembriga 2,9%. Eelmise kuuga võrreldes langes detsembris keskmisest enam ravimpreparaatide, turbatoodete ja elektroonikaseadmete hind, samal ajal tõusis toormetsa ja metallide hind.
Impordihinnaindeksi muutus oli 2017. aasta detsembris võrreldes novembriga 0,0% ja võrreldes 2016. aasta detsembriga 2,7%. Eelmise kuuga võrreldes langes detsembris keskmisest enam elektrienergia, jalatsite ja nahktoodete, toiduainete ning metallide hind, samas tõusis toormetsa ja põllumajandussaaduste hind.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.