Investor Oliver Peek ütles, et tema hinnangul on Tallinna Sadama IPO protsess valesti korraldatud ja tema ei plaani aktsiaid märkida.
- Tallinna Sadamale kuuluv parvlaev Leiger Foto: Andras Kralla
Peegi hinnangul tuleks riigifirma börsiletulekuga kodumaistele jaeinvestoritele võimalusi juurde tekitada. „Kui väikeinvestor soovib börsil Eestisse panustada, on tal selleks Tallinna börsil sisuliselt ainult kolm aktsiat – LHV, Tallinna Sadam ning Merko,“ tõi ta esile.
„Riigfirma tuleb börsile ja kodumaistele jaeinvestoritele jäetakse märkimiseks maksimaalselt 1000 aktsiat, samal ajal müüvad Swedbank ja Erste suuremad kogused välismaistele investoritele,“ polnud Peek rahul. „Miks mitte jagada aktsiad laiali eelkõige kodumaiste investorite vahel?“ arutles ta.
„Loomulikult tuleb anda võimalus ka välismaistele fondidele Eestisse investeerimiseks läbi IPO, aga tulgu ostku siis pärast turult juurde, kui huvi on,“ oli tema seisukoht.
Toimetaja märkus: Tegelikult teatas Tallinna Sadam, et 1000 aktsiat on igale jaeinvestorile indikatiivne miinimumjaotis.
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.