Eesti Energia sõlmis eile Swedbanki, OP Corporate Banki ja SEBga laenulepingud kogumahus 300 miljonit eurot tähtajaga kolm aastat, teatas riigifirma.
- Eesti Energia finantsdirektor Andri Avila. Foto: Andras Kralla
Eesti Energia finantsdirektor Andri Avila ütles, et kuigi Eesti Energia likviidsus on väga hea, on ettevõttel ambitsioonikas kasvuplaan, mille katteks on täiendava kapitali kaasamine vajalik.
"Arvestades hiljutist Nelja Energia tehingut, käesoleval aastal ees ootavat 152 miljoni euro suurust võlakirja lunastamist ning võimalikke teisi strateegiast tulenevaid investeeringuid, oli täiendavate laenulepingute sõlmimine vajalik," rääkis Avila ja lisas, et osa uusi laenusid jääbki plaani kohaselt likviidsuspuhvrisse ja neid ei ole tarvis reaalselt kasutusse võtta. "Teatavas määras likviidsuspuhvri nõue tuleneb ka rahvusvahelistelt reitinguagentuuridelt, mis Eesti Energia finantsseisundil ja tegemistel silma peal hoiavad," selgitas Avila.
Avila sõnul on laenulepingute intressimäärad Eesti Energia jaoks soodsad. "Kui sõlmitud laenud tervenisti kohe kasutusse võtta, siis oleks nende kaalutud keskmine intressimäär täna 0,47%," lausus Avila.
Swedbankiga sõlmitava laenulepingu maht on 150 miljonit eurot, OP Corporate Banki puhul on summa 100 miljonit eurot ja SEBga 50 miljonit eurot.
Eesti Energial on olemas ka varasemast sõlmitud likviidsuslaenulepingud OP Corporate Banki ja Swedbankiga mahus 150 miljonit eurot. See tähendab, et kokku on võimalik Eesti Energial kasutada laenusid summas 450 miljonit eurot.
Alles
kolmapäeval teatas Eesti Energia, et tema tütarettevõte Enefit Green sõlmis Soome riigile kuuluva ettevõttega Metsähallitus kokkuleppe, mis loob tulevikus võimaluse Soomes Tolpanvaara tuulepargi arendamiseks. "Kui Enefit Green peaks jõudma tuulepargi investeerimisotsuseni, on võimaliku investeeringu maht suurusjärgus 100–150 miljonit eurot," ütles siis Enefit Greeni juht Aavo Kärmas.
Seotud lood
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.