Täna saavad külastajad uudistada, mismoodi näeb välja T1 Mall of Tallinn, osa kauplusi jääb esialgu suletuks.
- Esialgu on keskuses vabad 25 pinda. Foto: Liis Treimann
T1 juhi ja keskuse arendaja Pro Kapital Grupi juhatuse liikme Allan Remmelkoore sõnul on nende soov olnud näidata seda, mis suunas kaubandus kui tööstusharu areneb ning kuidas suudetakse vastata tarbijate muutunud harjumustele. Ta rõhutas, et keskus ei saa mitte kunagi valmis. “Kui keskus saab valmis, siis on arendaja renoveerimisega hiljaks jäänud.”
Siit saab vaadata, milline sagimine käis valmivas keskuses päev enne avamist.
“Praegu avab uksed 80% keskuses väljarenditud pinna omanikest enda esinduse,” ütles Remmelkoor. Tema sõnul on praegu 25 pinda keskuses tühjad.
Sellele saatis kohe Porto Franco keskuse juht Rauno Teder vastuseks oma risti vastupidise seisukoha. “Me tahame selgelt eemalduda seisukohtadest, et üks tänapäevane keskus ei peagi olema avamisel täiesti valmis, vaid et meelega on osa magusaid pindu tühjaks jäetud, et pärast avamist tuleksid olulised brändid end ise pakkuma. Meie hinnangul peab hästi arendatud keskus avamise hetkeks olema 100% üürnikega täidetud ning keskuse avamisel kõik kauplused avatud või olema vähemalt väga selge ja laiale avalikkusele kommunikeeritud arusaam, millised kauplused hiljem avavad ja millal,” sõnas Teder.
Keskuse neljas korrus jääb veel külastajatele avamata. “Plaanime selle valmis saada ning külastajatele avada selle aasta sees,” sõnas Remmelkoor. Katusele planeeritud vaateratas avatakse veebruaris. “See on atraktsioon, millesarnaseid on maailmas vaid viis ja needki kõik Aasias.”
Pro Kapitali juhi Paolo Michelozzi sõnul on selle keskuse ehitamine olnud suur väljakutse kõikidele. “Kõik on läinud plaanipäraselt, kuid oleme natuke hiljaks jäänud mõne kaupluse avamisega, kuna ehitusettevõtetel läheb hästi ja seetõttu on keeruline leida ehitajaid,” sõnas ta. Kuid tema hinnangul ei ole see probleem, kui kauplused avavad uksed järk-järgult.
Michelozzi sõnul on tegemist hea kinnisvaraga, mille võtavad nad rõõmuga oma portfelli ja töötavad üles, et see hakkaks tooma ettevõttele positiivset rahavoogu. “Me usume enda projekti väga, kuna väga keeruline on leida suurlinnadesse ning eriti Tallinna nii suurt pinda, kuhu ehitada selline eriline keskus.”
Ankurpood on Selver
Tallinna Kaubamaja kontserni kuuluv Selver on uue keskuse üks ankurpoode, ühtlasi asub seal ka e-Selveri tellimuste väljastuspunkt.
Põldma Kaubanduse omanik ja juhatuse esimees Heinar Põldma on öelnud, et avab T1s ühe kaupluse – Denim Dreami. Kui see on edukas, siis soovib ettevõte avada seal veel teisigi kauplusi, lisas ta.
Telia uude keskusesse ei lähe. Telia Eesti jaemüügi juht Katre Liiberg ütles, et Telia järgib esinduste puhul pikemat jaeäri strateegiat, kus on praegu fookus mitte niivõrd uute esinduste avamisel, vaid olemasolevate esinduste täiustamisel. Nimelt on Telial nii sel kui ka järgmisel aastal käimas esinduste uuendamise suur programm, mille käigus muudetakse kõik esindused moodsaks ja interaktiivseks. “Seega viime oma varasemad algatused kõigepealt lõpule ja siis seame uued sihid,” ütles Liiberg.
Vapiano sai parema pakkumise
Eestis, Soomes ja Leedus toitlustusketi Vapiano restorane pidav Piano Groupi tegevjuht Gert Kerde ütles, et kuivõrd Vapiano sai paralleelselt pakkumise nii Ülemiste kui ka T1 käest, otsustas ettevõte esimese kasuks.
“Seekord osutus Ülemiste pakkumine paremaks. Me ei arva, et me peaksime olema mõlemas keskuses, mis on üksteisele nii lähedal,” arutles Kerde.
Kerde ei avaldanud, missugused tegurid said otsustavaks, miks Vapiano Ülemiste keskuse kasuks otsustas.
“Ma usun, et T1 tuleb uus ja kaasaegne keskus ja me leidsime, et meie asukoht Ülemistes on parem kui see, mis T1s pakuti,” märkis ta siiski.
Seotud lood
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?