Jaanuari lõpus alustab esimeste personaalsete nutipostkastide paigaldamist ettevõte ParcelSea, mille asutajad ja vedajad on Cleveroni endised juhid Indrek Jürgenson, Andres Sampka ja Tanel Raun. Uurime hommikuprogrammis ettevõte asutajate käest, miks uus ettevõte loodi ning millised eesmärgid asutajatel on ja mille poolest erineb ParcelSea toodang konkurentide omast.
- Esiplaanil on nutipostkastide ettevõtte Parcelsea asutaja Andres Sampka. Foto: Sten Roosvald
Redgate Capitali partneri Kristjan Petjärvega räägime kohaliku kapitalituru olulisematest trendidest. Äripäeva börsitoimetuse juht Juhan Lang teeb kokkuvõtte aasta investori ja aasta investeerimisteo valimisest ning tutvustab nominente, kelle seas on ka võitjad, kes avalikustatakse investor Toomase konverentsil. Samuti teeb Juhan ülevaate pensionifondide mullusest käekäigust.
Eelmise aasta suur teema oli ja on ka edasi koroonaviirus. Kas see teema domineeris ka aasta pressifotode valimisel või mitte, seda räägib kuulajatele aasta pressifoto žürii juht Viivika Rõuk.
Hommikuprogrammi juhivad Aivar Hundimägi ja Priit Pokk.
Saatepäev jätkub nelja saatega:
10.00–11.00 "Sisuturundussaade". Migreeniteemalises saates oleme veebi kaudu ühenduses migreeniõe Kristi Tamelaga. Lisaks migreeni erinevatele vormidele, esinemissagedusele, sümptomitele ja vallandajatele räägime migreeni diagnoosimise protsessist.
Saates saame ülevaate, millist rolli täidavad migreeni diagnoosimise juures perearst, neuroloog, migreeniõde ja kliiniline psühholoog. Migreeni juures on oluline anamnees ehk haiguse eellugu, mistõttu peatume pikemalt ka peavalupäeviku teemal.
Kuuleme migreeni profülaktilistest ja hooravimitest ning soovitustest, mida migreenik võiks jälgida, et tema peavalu tekkimise sagedus ja intensiivsus ühes kuus oleks võimalikult madal.
Saadet juhib Mai Kroonmäe.
11.00–12.00 "Investor Toomase tund". Investor Toomas võtab saates kokku oma 2020. aasta parimad ja halvimad investeeringud. Samuti tuleb saates juttu sellest, kuidas iduinvestor Madis Müür ja börsikaupleja Marat Kasparov üksteisega parema tootluse üle võistlema kippusid. Mida on neil üksteise kohta öelda, seda ütlevad nad saates tehtud intervjuus. Saates osalevad börsitoimetuse ajakirjanikud Juhan Lang, Kaspar Allik, Jaan Martin Raik ja saatejuht on Anu Lill.
13.00–14.00 "Digipööre kaubanduses ja tööstuses". Uue saatesarja esimeses saates on külas Columbus Baltikumi tegevjuht, ITLi asepresident ja Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu aseesimees Ivo Suursoo, Tallinna Kaubamaja tegevjuht Erkki Laugus ja HKScani tegevjuht Anne Mere.
Juttu tuleb sellest, kuidas mõõta digitaliseerimise tulemuslikkust ja hinnata investeeringu tasuvust ja kus asub digilõhe. Saates saab teada ka, miks Eesti on vaatamata oma eesrindlikule digiriigi kuvandile ikka veel erasektori digitaliseerumist mõõtvas pingereas Euroopa riikide seas 14. kohal.
Saadet juhib Hando Sinisalu.
15.00–16.00 "Kullafond". Saates räägime järjekordsest kiiresti kasvavast ehk gasellfirmast, nimelt 17 aastat tagasi loodud filmitootmisettevõttest Amrion. Amrion on teinud menukaid filme, nagu „Seltsimees laps“, „Klass“, „Röövlirahnu Martin“ ja palju teisi. Peale kohalike filmide on Amrion teinud koostööd mitme välismaa produktsioonifirmaga. Sellega liigutakse eesmärgi suunas toota rahvusvaheliselt huvipakkuvaid dokumentaal- ja mängufilme. Filmitootja paistab gaselli nimekirjas silma erakordselt kõrge rentaabluse poolest. Täpsemalt vestleme filmitootja eduloost, ettevõtte plaanidest ja tulevikust Amrioni asutaja Riina Sildosega.
Saatejuht on Kertu Mooste. Saade oli eetris 2020. aasta augustis.
Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.
Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate
siit.
Seotud lood
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.