See kriis näitas, et inimesi ei tohi jätta üksi oma kahtluste ja hirmudega, rääkis Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, kelle hinnangul juhiti Eestis koroonakriisi üldiselt päris asjalikult.
- Tarmo Soomere. Foto: Rauno Volmar / Ekspress Meedia / Scanpix
"Kui teadlased annavad mingit nõu valitsustele, siis peavad nad need nõuanded ka kõigile inimestele lahti rääkima ja ära selgitama," lisas Soomere. Tema sõnul peab riigil olema võimekus koondada oma oma parimate poegade ja tütarde tarkus, et selgitada, mis on õige ja mis on halvasti. "Kui seda ei tehta, siis hakkavadki levima vandenõuteooriad," nendib Soomere.
Seotud lood
Eestvedamise puudus ja julgus laiutab mitmes valdkonnas ning see takistab vajalikke otsuseid ellu viimast nii poliitikas, ettevõtluses kui ka investeerimises, leiab president Kersti Kaljulaid.
Selmet kulutada aega enesereklaamile ja lehmakauplemisele, võiksid rahvaesindajad, kelle ülesandeks on valida vabariigile järgmine president, kokku leppida senise riigipea jätkamises, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eesti president, kes tänavu valitakse, peaks olema hea kuulaja, kellele "meie" on tähtsam kui "mina", kirjutab Äripäeva arvamustoimetuse juht Neeme Korv.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.