Kõik majandusharud ei ole koroonakriisist kaugeltki taastunud, kuid teise kvartali majanduskasv oli analüütikutele oodatust ikkagi kõrgem. Praegu võib öelda, et tugev kasv jätkus ka suve teises pooles.

- Mertsina sõnul tuleb ka Swedbankil Eesti majandusprognoosi korrigeerida
- Foto: Raul Mee
Swedbanki analüütikute hinnangul on silmatorkav, kui suure osa andis majanduskasvust just välisnõudlus. Tegevusalade lisandväärtuste muutust vaadates tuli üle 60% SKP tõusust töötleva tööstuse, transpordi- ja IKT sektorite kiirest kasvust. Töötlev tööstus tõusis otse välisnõudluse tõttu, logistika töötleva tööstuse kasvu tõttu ning IKT-sektor on tugev teenuseekspordi sektor.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Ettevõtte kasv, äristrateegia muutused ja töötajate kasvavad ootused esitavad kontorite sisustamisele aina uusi väljakutseid. Paraku ei suuda paljud ettevõtted nende muutustega sammu pidada. Sageli ei märgata, et kontor ei toeta enam seda, kuidas inimesed tegelikult töötavad. Sisekujundajad näevad seda iga päev – ruumid justkui toimivad, aga nende tegelik potentsiaal jääb kasutamata. Just selle lisaväärtuse leidmine ongi see, millega sisekujundajad ettevõtteid toetada saavad.