Ärimees Oliver Kruuda elukaaslase ja lastega seotud firmad on kohtutele andnud hulga tööd erinevate hagide ja kaebustega, kuid samal ajal on firmad ise jätnud aastaid majandusaasta aruanded esitamata.
- Rallisõitjana tuntust kogunud Karl Kruuda asutas 2016. aastal ettevõtte, mis sai peagi endise Tere suurimaks võlausaldajaks nõudega 25 miljonit eurot. Ettevõte ei ole asutamisest alates esitanud mitte ühtegi majandusaasta aruannet. Foto: Karli Saul / Ekspress Meedia /Scanpix
Sel kevadel hoiatas Tartu maakohtu registriosakond nelja ettevõttet ja nende juhatuse liiget, Oliver Kruuda elukaaslast Reet Raidurit, et firmasid võidakse trahvida 200-3200 euro ulatuses, kui 30 päeva jooksul ei esitata puuduolevad majandusaruanded. Vahepeal sai kevadest suvi ja sealt edasi oleme juba sügises, kuid aruannetest pole kippu ega kõppu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tunnistajana Harju maakohtusse mitteilmumise eest kevadel 3000 euroga trahvitud ärimees Oliver Kruuda pole trahvi tasunud ning riik püüab seda nüüd kohtutäituri kaudu välja nõuda.
Tartu maakohus kuulutas täna välja Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liikme, kunagise suurärimehe Oliver Kruuda pankroti, kuigi Iirimaa kõrgem kohus oli juba suvel Kruuda püsivalt maksejõuetuks kuulutanud.
Piimatootja Tere ASi juba kuuendat aastat kestvas saneerimismenetluses saatis ringkonnakohus Harju maakohtusse uueks otsustamiseks tagasi suve hakul juba teistkordselt kinnitatud saneerimiskava, kuna maakohus oli rikkunud uurimispõhimõtet ja ebapiisavalt tuvastanud asjaolusid.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.