Saksa energiakontsern RWE tahab Saaremaa lähistele rajada kuni 2120 MW võimsusega avamere tuuleparki ja vesinikutehast.
- Ørstedi Nystedi meretuulepark Gedseri lähistel Taanis. Foto: Liis Treimann
Kontserni Eesti tütarfirma esitas tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ametile hoonestusloa taotluse, kust nähtub, et tuulepark koosneks 115 tuulegeneraatorist. Nüüd algab menetlemise protsess. Samas on riigiametid öelnud, et enne nad aladel, mis kattuvad mereplaneeringuga, hoonestuslubade menetlemist ei algata, kui mereplaneering pole valitsuses kinnitatud. Lootus on õhus, et see juhtub lähiajal.
Seotud lood
Pärast 11 aastat kirjavahetusi, koosolekuid, ümarlaudu ja menetlemist jõudsid riigiametid otsusele, et Osmussaare lähedale Neugrundi madalikule meretuuleparki rajada ei saa, ning saatsid keelava eelnõu valitsusele otsustamiseks. Arendaja sõnul on tegemist Eesti haldussuutmatuse tippnäitega.
Taastuvenergiatootja Utilitase kava rajada Pärnu lahte hiiglaslik merepark sai sammukese edasi, sest tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet algatas ettevõtte taotluse põhjal hoonestusloa menetluse.
Eesti Energia ja maailma juhtiva avamere tuuleenergia arendaja Ørsted Liivi lahte rajatav meretuulepark kataks ligikaudu poole Eesti ja Läti elektritarbimisest.
Teletornist kõrgemate tuulikutega megaarendused merel, mis toodaksid mitmekordselt rohkem elektrit kui Eesti tarbib, pole salvräti nurgale kritseldatud ulmelised ideed, vaid reaalsed projektid. Kõiki neid gigavatte hoiab praegu aga kinni üks paberipakk, õigemini selle puudumine.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.