Mitte kunagi varem ei ole ta kartnud oma nime alt avalikult rääkida, kuid nüüd tuleb seda teha. Anonüümseks jääda soovinud Peterburi ajakirjanik usub, et praegu käib protsess, mida arvasime juba ammu selja taga olevat: Nõukogude Liidu lagunemine.
- Foto on illustreeriv. Protest 24. veebruaril Moskvas, meeleavaldaja soovib Venemaa ja Ukraina vahele rahu. Foto: AP/Scanpix
"See, mis toimub, on kodusõda, olgugi et see käib Ukrainas. Venemaal on vähemalt igal kolmandal inimesel Ukrainas sugulased või tuttavad," ütleb ajakirjanik ja toob näite, kuidas Venemaal elav isa parastab Ukrainas elava tütre olukorda.
Intervjuu ajal kasutab ta sõna "sõda" asemel "erioperatsioon" ja kui selle kohta küsida, vabandab ta, et on hakanud juba tsensuuriga harjuma.
Seotud lood
Eestis tegutseva Ukraina ühingu juhti Vladimir Palamari ehmatavad Ukraina sõja tõttu juba praegu rahvuste vahel tekkinud teravad konfliktid ning ta palub rahu.
Inna Gordienko sai 23. veebruari õhtul kolleegilt hoiatuse: lahku Kiievist. "Mine sõida igaks juhuks Lvivi. Võib juhtuda, et täna hakatakse Kiievit pommitama."
Majanduses ja ka kinnisvaraturul on sügisel toimunud mõned muudatused, üheks neist euribori langus. Bigbanki ettevõtete panganduse üksuse juht Aimar Roosalu kinnitas, et kinnisvaraturul on märgata elavnemist – suuresti just järelturu korterite osas.