Turism taastub, ent peamiselt kodumaiste külastajate abiga
Veebruaris peatus majutusettevõtetes ligi 170 000 turisti, mis on 70% rohkem kui aasta varem samas kuus. Suurenes nii sise- kui ka välisturistide arv, teatas statistikaamet.
Turistide arv liigub kasvu suunas, samas väliskülalisi pole veel samas suurusjärgus, nagu oli koroonaeelsel 2019. aastal. Foto: Liis Treimann
Statistikaameti analüütiku Helga Laurmaa sõnul väisas Eesti majutusettevõtteid 60 000 välis- ja 110 000 siseturisti. Välisturiste oli aasta varasemaga võrreldes küll neli korda rohkem, aga 2019. aasta veebruarist siiski ligi poole võrra vähem. Laurmaa sõnul oli välisturistide arv võrreldav 2009. aasta veebruariga, kui majanduslangus tabas valusalt ka Eesti hotellimajandust. Siseturiste oli aga 26% rohkem ning neid oli veidi enam ka 2019. aasta veebruariga võrreldes, täpsustas analüütik.
EASi ja KredExi ühendasutuse turismiarenduskeskuse direktor Liina Maria Lepik rääkis intervjuus, kuidas toodi Eestisse Michelini tärnid ja mis saab selle mõju olema Eesti toitlustus-turismivaldkonnale.
Koroonakriisi järel on turismisektorile muret valmistanud tööjõupuudus ning samal ajal on Eestisse saabunud sõjapõgenike peamiseks sooviks leida tööd. Lisaks spetsialistidele on siia saabunud ka palju kõrghariduseta inimesi, kes võiksid läheneval suvel edukalt rakendust leida just turismisektoris, rääkis Ukraina päritolu muusik Ruslan Trochinskyi saates „Turismitund“.
Eesti Turismifirmade Liidu president Tiit Pruuli ütles tänavusel Passwordi konverentsil, et kui turundusinimesed tahavad kuskil väljakutseid saada, siis turism on koht, kus lähimatel aastatel näeb Ameerika mägesid nii et vähe ei ole.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”