Vene oligarh: pärast hullu sõja hukkamõistmist sunniti mind osalust müüma
Venemaa pangandusmagnaat Oleg Tinkov väidab, et ta oli sunnitud end peitma ja müüma oma osaluse pangas, mille ta asutas, pärast seda, kui ta kritiseeris sõda Ukrainas ja põhjustas Vladimir Putini režiimi vastureaktsiooni, kirjutab Financial Times.
Tinkoffi panga rajanud Oleg Tinkov ütles, et viibib salajases kohas ja kardab oma turvalisuse pärast: "Olen leukeemia üle elanud, kuid võib-olla tapab mind nüüd Kreml." Foto: Reuters/Scanpix
Tinkov ütles, et müüs eelmisel nädalal Venemaa oligarhile ja kaevandustitaanile Vladimir Potaninile oma 35protsendilise osaluse TCS Groupis, mis omab Tinkoffi panka pärast seda, kui Kremli ametnikud ähvardasid panga riigistada, kui see ärimehega sidemeid ei katkesta.
Soome riigi enamusosalusega energiafirma Fortum annab esimese kvartali aruandes teada, et ta teeb Venemaa äritegevusega seotud maksueelseid allahindlusi ligikaudu 2,1 miljardi euro ulatuses.
USA Kongress on lähiajal kinnitamas pretsedenditut 33 miljardi dollarist Ukraina sõjalise ja majandusliku toetamise paketti, ja see pole veel kõik, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma sõjablogi postituses.
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.