Mullu sügisel korraldatud mitmemiljonised lepingud, millega koolidesse koroona kiirteste hangiti, tekitasid küsimusi ja pahameelt algusest peale, kuid lisaks konkurentidele mõruda meele toomisele oli see ka vastuolus seadusega.
Koroonatestide kiirtellimine toob tõenäoliselt väärteomenetluse, kus menetlusalune oleks haridus- ja teadusminister Liina Kersna. Foto: Liis Treimann
Soov koole lahti hoida, ühiskonnas kontrollimatult leviv viirus ja piirangute puudumine tõid kaasa plahvatusliku olukorra, kus oktoobri lõpus otsustati koolide haiguskoldeid püüda massilise kiirtestimisega. Nende testide hankimine jäi haridus- ja teadusminister Liina Kersna (Reformierakond) vastutada ning testid koolidesse ka laekusid. Aga mitte päris nii nagu seadus ette näeks, selgub rahandusministeeriumi kontrollist.
Haridus- ja teadusministeerium tellis ettevõttelt Selfdiagnostics koolide jaoks 5 miljoni euro eest koroonaviiruse kiirteste, mis võivad olla mõeldud ainult professionaalidele kasutamiseks.
Turuosaliste kahtluste järgi maksumaksjale turuhinnast kaks miljonit eurot kallimaks läinud koolidele mõeldud kiirtestide hanget ootab tõenäoliselt ees põhjalik järelevalvemenetlus rahandusministeeriumis.
Seda on kurvastav näha, milline hoiak on haridusministeeriumis kiirtestide hanke käki asjus võetud. See ei anna lootust, et edaspidi suudetakse pikemalt ette vaadata ja mõelda, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Haridus- ja teadusminister Liina Kersna ei salga, et eelmisel nädalal palju kriitikat saanud riigihankest, millega koolidele saadi koroonaviiruse kiirtestid, on palju õppida.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.