Töötukassa raha seisab tühja ja kaotab iga päevaga väärtust
Ajal, mil riigijuhid kaaluvad töötuskindlustusmaksete tõstmist, et koroonakriisiga kulunud töötukassa reserve täita, kaotab riigi mustadeks päevadeks kogutud raha järjekindlalt väärtust.
Valitsuse praegu 1,67 miljardi euro suurune likviidsusreserv, millest enam kui pool on töötukassa ja haigekassa tagavara-raha, hakkas alates 2020. aastast sulama.
Töötukassa nõukogu uueks esimeheks valitud tervise- ja tööminister Peep Peterson lubas esitada valitsusele ettepaneku tõsta töötuskindlustusmakse määra, teatas töötukassa.
Uus tervise- ja tööminister testib töötuskindlustusmakse tõusu ideega avalikkust; paanikaks pole põhjust, ent valvas tasub olla mitmes mõttes, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Tänavu 21. augustiks tuleb töötukassa nõukogul esitada oma ettepanek töötuskindlustusmakse määra osas nelja aasta perspektiivis ja sellest tõukus ka minu mõtteavaldus, kirjutab tervise- ja tööminister Peep Peterson vastuseks Äripäeva juhtkirjale.
Ametiühingute keskliidu uus juht Jaan-Hendrik Toomel suuri muudatusi ei plaani, samuti ei ole tal hetkel selget arvamust, kas uue ministri, tema endise ülemuse Peep Petersoni plaan töötuskindlustusmakset tõsta on hea või halb.
„See algas vajadusest. Meil oli materjal, aga me ei teadnud veel, mida see pikas plaanis suudab,” meenutab Karl Pärtel, tuleviku ehitusmaterjali tootev Myceeni kaasasutaja. Sarnase tee läbis ka kaugseirega tegelev ettevõte KappaZeta, kes soovis paremini modelleerida metsamahu ja -kõrguse hindamist satelliidifotodest tulenevast informatsioonist. Mõlemal juhul oli lahenduseks kaasata oma meeskonda ülikoolist teadlased. Mitte konsultatsiooniks, vaid väljundipõhiseks koostööks.