Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvan ja Enefit Poweri juhatuse esimees Andres Vainola tänasel pressikonverentsil.
Foto: Andras Kralla
Eesti Energia soovis elektri universaalteenuse tootmishinnaks kehtestada 180 eurot megavatt-tunni kohta. Konkurentsiamet kinnitas tootmishinnaks aga 150 eurot. Kust see vahe ikkagi tuleb?
610 miljonit eurot maksma läinud Eesti Energiale kuuluv Auvere elektrijaam on oma seitsme eluaasta jooksul rikete ja hoolduste tõttu seisnud kokku pea neli aastat. Oktoobrist taas 45 päevaks remonti minevat jaama püütakse viimaks töökindlamaks muuta.
Augustis hinnapiirajal ära käinud Nord Pooli elektribörsil uut ja kõrgemat hinnalage ei tule, automaatsete hinnalae tõusude asemele tuleb tõenäoliselt uus metoodika.
Riiklikke toetusmeetmeid energiahindadega toimetulekuks jääb kaks: elektri universaalteenus ja kompensatsioon. Need kajastuvad automaatselt arvel, vaid OÜst kodutarbijal tuleb soodustuse saamiseks tee ametnikuni jalge alla võtta.
Statistikaameti andmetel tootsid elektrijaamad eelmisel aastal 7359 gigavatt-tundi elektrit ja 4717 GWh soojust. Elektritoodang kasvas võrreldes eelmise aastaga ligi 24% ja soojuse toodang 9%.
Nõudlus innovaatiliste lahenduste järele on suurem kui kunagi varem. Ettevõtted seisavad silmitsi üha keerukamate ohtudega, alates lunavara rünnakutest kuni andmetöötluse geopoliitiliste aspektideni. Samuti tuleb sammu pidada võimsate tehnoloogiliste arengutega: kvantarvutid ning ettevõtte andmete ülesed otsingusüsteemid on vaid mõned neist.