Viru maakohus otsustas neljapäeval kinnipidamisasutusest välja lasta Ida-Virumaa ärimehe Nikolai Ossipenko. Põhjus peitub mehe halvas tervises, mistõttu võib vahi alla võtmisega tekkida reaalne oht tema elule.
- Kohtla-Järve linnaametnikud ja kohalik ettevõtja Nikolai Ossipenko said kahtlustuse altkäemaksu võtmises ja andmises. Foto: Ilmar Saabas / Ekspress Meedia / Scanpix
Samas ei eita kohus, et ärimees võib vabaduses toime panna kuritegusid. Kohus leidis, et kuigi Ossipenkol on kindel elu- ja töökoht ning ta on varem kriminaalkorras karistamata, peab arvestama, et ta on olnud kuritegelikult aktiivne pikema aja jooksul. Laiaulatusliku korruptiivse võrgustiku olemasolu Kohtla-Järve linnavalitsuse ametnike ja volikogu liikmete seas eeldab, et sellised suhted ei teki üleöö, vaid kujunevad välja aastatega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
"Dokumente pole – juhtumit pole."
Hiljuti sõlmis Ida-Virumaa mõjukaima ärimehe Nikolai Ossipenkoga seotud ettevõte Kohtla-Järve linnavalitsusega 15 miljoni euro suuruse heakorratööde lepingu ning mõni päev hiljem pidas keskkriminaalpolitsei kinni nii Ossipenko kui ka terve rea linnavalitsuse ja volikogu liikmeid.
Elame, näeme, mis saab Ida-Viru värskest korruptsioonikahtlusest, kuid Nikolai Ossipenko niiditõmbamise lõppemisest pole kohalikel küll vähimatki kaotada. Otse vastupidi, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.