Ettevõte teatas, et tehase tootmisvõimsus on umbes 2 miljonit kuupmeetrit biometaani aastas. Kodustest biojäätmetest toodetud gaasiga hakkavad sõitma Tallinna linnaliinibussid ning kääritusjäägist valmib väetis põllumajandusele.
Keskkonnainvesteeringute Keskuse ning KredExi miljonite eurode toel Maardusse plaanitav Eesti Keskkonnateenused biogaasitehas sai keskkonnaametilt rohelise tule, kuid Maardu linn on ehitusloaga kõhklev.
Keskkonnainvesteeringute Keskuse ning KredExi miljonite toel Maardusse biogaasitehast plaaniva Eesti Keskkonnateenuste kinnitusel on nende biojäätmete käitlemise tehnoloogia haisuvaba, aga õhureostuse käes vaevlevas piirkonnas tekitab projekt suuri kahtlusi ning sellele nõutakse keskkonnamõjude hindamist.
Tallinna sajal uuel gaasibussil ilutsevast loosungist “See buss on roheline väljast ja seest” vastab tõele vaid esimene pool. Roheliseks võõbatud bussid ei sõida nagu lubatud biogaasiga, vaid enamasti tavalise fossiilse maagaasi jõul.
Bioforce Infra juhatuse esimees Henry Uljas väidab toimetusele saadetud vastulauses, et Äripäevas on Peterburi tee 73 gaasitankla rajamist kajastatud ebatäpselt.
Vanas Euroopas tavaline firmade ja muu vara põlvest põlve pärandamine on eestlaste jaoks uus teema. Meil siin on alles esimene põlvkond varavahetuseks ettevalmistusi tegemas.