Tallinna börsi ühe suurima portfelliga investoreid Ingmar Mattus elab Šveitsis ja juhib globaalset kauplemisplatvormi Tickmill. Tänavuses Investorite TOPis ootamatult 19. kohale jõudnud mees usub, et nullilähedaste intresside aeg ei tule tagasi enam pikka aega.
- Šveitsis resideeruv investor Ingmar Mattus külas Äripäeva toimetuses.. Foto: Andras Kralla
Mattus pühkis Eesti tolmu jalgadelt seitse aastat tagasi. Esialgu tundus ahvatlev kolida soojema kliimaga riiki ning valituks osutus Küpros. Olles seal aga mõnda aega elanud, mõistis investor, et Põhjamaa inimesed peavad siiski jääma enda liistude juurde.
Nii juhtuski, et uus elupaik sai just Šveitsi. Otsuse tegemisel mängis rolli nii Mattuse enda kui ka pere suur kirg lumelauatamise vastu, samuti üleüldine sümpaatia sealsete inimeste, elustiili ja mõttelaadi vastu.
Investorite TOPi 19. koha hõivas 2023. aastal Ingmar Mattus, kes veel eelmise aasta tabelisse ei mahtunudki. Mattuse Tallinna börsi suurim positsioon on LHVs, kuid tema portfellis leidub ka Coop Panga ja Ekspress Grupi aktsiaid. Mattus jõudis tänavu edetabelisse 7,8 miljoni eurose portfelliga.
Veri on paksem kui vesi
Kui alguses oli Mattuse juhitav kauplemisplatvorm Tickmill kolme mehe firma, kus üks asutaja oli lisaks Mattusele ka tema vend, siis nüüdseks on globaalses ettevõttes tööl juba üle 260 inimese. Kontorid asuvad lisaks Eestile nii Londonis, Malaisias, Singapuris, Seišellidel, Küprosel kui ka mitmes teises riigis. Mattuse kui juhi roll ettevõttes on aastatega suuresti muutunud. Praegu keskendub ta ettevõtte juhina valdkondadele, nagu näiteks tehnoloogia, tooted, kauplemine, risk ja projektijuhtimine.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kristi Saare: tegin elu parima ajastusega tehingu
Kogusime kokku enim silmapaistnud rahatarkuse edendajate, aasta investorite, raamatute autorite ja teiste rahast rääkivate eeskujude Tallinna börsi aktsiaportfellid ning uurisime, kui palju on neil oma nahk mängus. Osa kaasab ka oma lapsi.
Parimate sekka lennutas vaid 150 000 eurot
Möödunud aasta oli aktsiaturgudele ränk, kuid hoolimata punasesse vajunud börsist on investorite arv karastavates tingimustes tublisti kasvanud.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.