Soome roostevaba terase tootja Outokumpu ja energiafirma Fortum hakkavad uurima võimalust ehitada Soome väike tuumaelektrijaam.
- Pildil Fermi Energia valitud moodultuumajaam GE Hitachi BWRX-300, millele ettevõte andis eestipärase nime Linda. Foto: Fermi Energia
"Outokumpu on Soome suurim elektrienergia ostja. Et Soome terasetööstus püsiks konkurentsivõimelisena, on meil vaja piisaval hulgal väikese süsinikusisaldusega ja kulutõhusat energiat," ütles Outokumpu tegevjuht Heikki Malinen pressiteate vahendusel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Elektri neljapäeva keskmine börsihind langes Eesti hinnapiirkonnas viiendiku võrra, alla 35 euro megavatt-tunni eest.
Soojem ilm, suurem tuuleenergiatoodang ja väiksem tarbimine võimaldasid eelmisel nädalal elektri hinna varasemate nädalatega võrreldes oluliselt alla tuua, selgitab Eesti Energia turuanalüüsi strateeg Olavi Miller energiaturu ülevaates.
Teaduste Akadeemia energeetikakomisjoni esimehe Arvi Hamburgi sõnul on selge, et Eestil on vaja elektri tootmisvõimsusi juurde ja kui me tõesti tahame süsinikuvaba energeetikat, siis ilma tuumaenergiata see võimalik pole.
Kui seni on Eestisse tuumajaama rajamist planeeriv Fermi Energia kaasanud tuumajaama rajamiseks neli miljonit eurot, siis jaama valmimiseks tuleb laenuraha kaasata oluliselt rohkem, sõnab saates "Energiatund" Fermi Energia juhatuse liige Henri Ormus.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.