Äritülide uus trend: kiputakse hagema iga liigutust
Koroonakriisist ja sõja eskaleerumisest põhjustatud majandusraskused pole advokaadibüroo Cobalti teatel vaidluste hulka märgatavalt suurendanud, kuid äritülide puhkedes kiputakse hagema iga vastaspoole liigutust.
Märgilisemad vaidlused puudutavad nii Armin Karu Olympicut, Vjatšeslav Leedo Saaremaa Laevakompaniid kui ka Oliver Kruudale kuulunud Tere saneerimist. Foto: Andras Kralla / Raul Mee / Liis Treimann
Advokaadibüroo Cobalt tõi vaidluste turuülevaates välja viimase poolteise aasta märgilisemad otsused, mis puudutavad pankroti- ja saneerimismenetlusi, ühinguõiguslikke vaidlusi, aga ka töö- ja konkurentsivaidlusi, mis sageli ka õigusloomesse jõuavad.
Tee-ehitusfirma Trev-2 Grupp läks kohtusse pikaajalise töötaja vastu, kes saatis paari nädala jooksul enne ettevõttest lahkumist ja konkurendi Verstoni juures tööle asumist oma isiklikule e-posti aadressile ärisaladusi sisaldavaid dokumente.
Saaremaa Laevakompanii liikus lähemale pankrotist pääsemisele
Endise praamiärimehe Vjatšeslav Leedo firma Saaremaa Laevakompanii võitis kohtus ammuseid äripartnereid. Võib juhtuda, et Saaremaa Laevakompanii rabeleb nüüd pankrotist välja.
Äripartneri poolt kohtusse kaevatud farmaatsiaärimees Veiko Saluste ja tema abikaasa Evelyn Saluste pääsesid kolme miljoni euro suuruse kahjunõude maksmisest. Vähemalt esialgu.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.