Kinnisvarainvesteeringute puhul tuleb vaadata suurt pilti, mitte vaevata oma pead liigsete detailidega, mis iga hetk võivad muutuda, ütles ettevõtja ja kinnisvarainvestor Karin Vinkel, kelle portfellis on üle neljakümne üüripinna.
- Kinnisvarainvesteeringud on pikaajalised, mistõttu mahub perioodi mitu majandustsüklit. Foto: Liis Treimann
Ta ei planeeri investeeringuid ei aastaks ega kaheks, vaid kümneks kuni kolmekümneks. Sellest lähtuvalt ei tee ta ka otsuseid, kas ühel ajal on hinnad 10% madalamad või kõrgemad, sest aasta hiljem võib trend olla hoopis vastupidi. “Isegi kui aasta lõpuks peaksid hinnad langema, siis sinu raha on paigutatud ja oled pool aastat saanud juba üürivoogu. Mis siin põdeda, kord langeb, kord tõuseb, turg käibki üles alla,” ütles ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kinnisvaratehingute arv on eelmise aastaga võrreldes küll kolmandiku langenud ja inimesed muutunud ettevaatlikumaks, ent siiski leidub hea hinnaga ilusat kinnisvara, mille eest on ostja valmis välja käima ka kõrgemat hinda.
Kinnisvarainvestor Karin Vinkel ei vaeva oma pead täpselt õige ostu- või müügihetke tabamisega, kuna ta vaatab kinnisvarainvesteeringuid mitmekümneaastase perspektiiviga, kuhu mahub mitu majandustsüklit.
Eesti lühiajaline üüriturg ei ole ikka veel taastunud pandeemiaeelsele ehk 2019. aasta tasemele, ütlevad korteriomanikud ja näitab statistika.
Sel nädalal kõnelesid raadioeetris pangajuhid: põhjuseks pankade teise kvartali tulemused. Ent Allan Pariku, Madis Toomsalu ja Margus Rinkiga vaadeldi kasuminumbrite kõrval ka, mis majanduses hetkel toimub ja toimuma hakkab.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.