Elukallidus sööb sääste: järjest vähem inimesi paneb raha kõrvale
Kui veel möödunud aastal oli ligi 18% inimesi, kellel ei jäänud igakuiste väljaminekute kõrvalt raha alles, on tänaseks vastav näitaja tõusnud üle 25 protsenti.
Enamik sissetulekust lähebki igapäevaste kulutuste katmiseks. Foto: Liis Treimann
Kantari ja IPF Digitali uuringust selgub, et 31% Eestimaa inimestest omab sääste, mis aitaksid sissetuleku kaotuse puhul vastu pidada kauem kui kuus kuud. Säästud aga puuduvad veerandil elanikkonnast.
Investeerimine on nagu kümnevõistlus, kus olümpiavõitja Erki Noole sõnul tuleb keskenduda enda sooritusele ja võimalikult vähe jälgida konkurentide tegemisi, kirjutab Swedbanki investeeringute strateeg Tarmo Tanilas panga blogis.
Kristi Saare arvates saab küsimusele “kas oled rikas?” vastata palju väiksema numbriga kui inimesed ette kujutavad. Rikkusele lisaks tasub endalt küsida, mida minust tegelikult mäletatakse – portfelli suurus see kindlasti ei ole.
Tehisintellekti kasutamine võib paljudele tunduda veel küll tumeda maana, kuid just tänu AI-le säästab kinnisvarafirma Kapitel hoonete energiakuludelt kuus keskmiselt 20%.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.