Ungari poliitiline opositsioon on valmis hääletama nädala alguses Rootsi NATO-liikmelisuse üle, kuid peaminister Viktor Orbani koduerakond Fidesz ei luba tõenäoliselt hääletust läbi viia, vahendab Rootsi väljaanne Omni.
Uuel nädalal Ungaris tekib võimalus Rootsi jaoks saada roheline tuli NATOsse, kuid peaminister Viktor Orbani juhitav valitsuserakond Fidesz ähvardab selle plaani nurjata. Foto: AFP/Scanpix
Ungari parlamendi esmaspäevasesse päevakorda on jõudnud Rootsi NATO-liikmelisuse hääletus, mille lisas spiiker Laszlo Köver. Samas vahendab Ungari sõltumatu ajaleht HVG, et Fidesz plaanib esmaspäeval parlamendiistungit boikoteerida, jättes sellega päevakorra kinnitamata. See tähendab omakorda, et siis ei tuleks ka mingit hääletust.
Kuigi NATO Vilniuse tippkohtumine pälvis kriitikat, oli siiski tegemist ajaloolise sündmusega, mis tähistas Soome esmakordset täisliikmena osalemist, andis teada Türgi nõusolekust ratifitseerida Rootsi liitumistaotlus ja tunnistas selgesõnaliselt Venemaa ohtu, kirjutab Eesti NATO Ühingu juhatuse esimees Krista Mulenok.
Vaadates viimasel ajal Euroopa Liidu liikmesriigi Ungari valitsuse käitumist, võiks Euroopa Liit osal juhtudel loobuda konsensuse nõudest, ütles Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.