Linnahall 2.0 koos kaasavaraga otsib tegijat. Mida pakub Kõlvart äripartnerile?
Tallinn tuli neljapäeval välja uue visiooniga linnahallist ja seda ümbritsevast alast. Linnapea Mihhail Kõlvart vastab, millist äripartnerit linn otsib.
Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on linna ootus, et äripartner osaleb maksimaalselt avaliku ruumi arendamisel. Foto: Andras Kralla
Kõlvart rääkis visiooniüritusel, et linnahalliga peab kohe midagi ette võtma, sest muidu laguneb hoone ära. Esialgne arvutus ütleb, et uus linnaruum läheb maksma umbes 330 miljonit eurot. Sellest poole on valmis panustama linn.
Tallinna linnasüdames laiuv tühermaa peidab endas pealinna viimaseid mereäärseid vabu krunte, mille arendajatele terendavad miljonid. Teekonnal suure rahani jääb aga jalgu aastate jooksul ära põlatud Linnahall, mida linn pakub nüüd koos ümbritsevate magusate kruntidega.
Baltikumi juhtiva energiaettevõttena paistab Ignitis Group silma nii oma tugeva kasvuloo, portfelli mitmekesisuse kui tugeva dividendipoliitikaga. Vilniuse börsil noteeritud ettevõte on suutnud IPOst alates kahekordistada oma kohandatud EBITDAt ja viiekordistada oma taastuvenergia portfelli, tagades seejuures atraktiivse dividenditootluse. Ignitis Groupi investorsuhete juht Aine Riffel-Grinkevičienė jagab, mis on ettevõtte senise eduloo taga ning mida võiksid investorid oodata lähiaastatel.