Silmaringi- ja välispoliitika saates "Globaalne pilk" võtsid ajakirjanikud seekord kokku lõppeva aasta välispoliitikas.
- Ukraina sõjas on patiseis. Fotol riigipea Volodõmõr Zelenskõi. Foto: Scanpix
Selle puhul oli Äripäeva raadio eetris kahetunnine välispoliitika maraton, kus rääkisime Ukraina sõjast ja Iisraeli ning Hamasi konfliktist, aga tegime ka sissevaate Hiina majandusse ning välispoliitikasse, vaatasime peale Euroopa Parlamendi valimistele, mis ootavad ees tuleva aasta mais, ja arutlesime, miks meeldib ameeriklastele Donald Trump ning kui tõenäoline on, et kordub 2020. aasta stsenaarium ning suurriigi presidendi koha nimel hakkavad taas mõõtu võtma Joe Biden ning Trump.
Seotud lood
Kui eilse seisuga levis seisukoht, et Ukrainale 50 miljardi euro abiraha eraldamine on lihtsam kui Euroopa Liiduga liitumiskõneluste avamine, siis nüüdseks on olukord vastupidi, rääkis Brüsselis viibiv Äripäeva ajakirjanik Indrek Lepik.
Kallas: pole meie mure, kuidas Orbán seda serveerib
Ülemkogu jõudis juba neljapäeval kokkuleppele, et nii Kiiev kui ka Chișinău saavad astuda liikmelisusele sammu lähemale.
Euroopa Liidu valitsusjuhid on sel aastal viimast korda koos, et langetada Ukraina suhtes kaks otsust: anda 50 miljardit eurot abi ja kutsuda Kiiev liitumisläbirääkimistele.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.