Ekspresident möllab üha julgemalt. Lisaks: Ungari poliitdraama, võimuvõitlus Ukraina ladvikus, viimase piirini viidud Euroopa põllumehed.
- Kui Euroopa "ei maksa", jätab Trump Vana Maailma venelaste kätte. Foto: AFP/Scanpix
Tere ja tegusat uut nädalat! “Globaalne briifing” aitab sul endiselt maailmapoliitika olulisemate arengutega kursis olla. Värskendatud briifing ilmub nüüd ja edaspidi teisipäeviti.
Alanud nädal on julgeolekuteemade päralt. USA rahvasaadikud otsustavad Ukraina abipaketi üle ning kokku tulevad nii poolesajast Ukraina toetajast koosnev Ramsteini grupp kui ka euroliidu kaitseministrid. Nädala lõpetab maailma suurim ja olulisim julgeolekufoorum Münchenis.
Kaks aastat tagasi, viis päeva enne sõja algust lausus Münchenis Volodõmõr Zelenskõi: “[Abi Ukrainale] pole üllas žest, mille eest Ukraina peab sügavalt kummardama. See on teie panus Euroopa ja maailma julgeolekusse.”
724 päeva hiljem on taas õhus see sama küsimus. Euroopa lohistab jalgu ja reaalsustaju säilitanud USA senaatorid-kongresmenid – püüavad nad, kuidas püüavad – ei suuda oma kolleege veenda, et Ukraina sõja allutamisel sisepoliitilisele kemplusele on tõsised tagajärjed.
“Globaalne briifing” on Indrek Lepiku uudiskiri, mida saab endale tasuta postkasti tellida siit:
www.aripaev.ee/uudiskirjad Seotud lood
Ukraina sai oma 50 miljardit. Lisaks: Donald Tusk lammutab, USA relvamüüjad suplevad rahas ning Läti põllumehed hakkavad streikima.
Ukraina saab Venemaale üha rohkem pihta. Lisaks: Leedu tankid, Viktor Orbáni mängud ja alkohol Saudi Araabias.
Ukrainlaste väike triumf. Lisaks: üha rohkem relvakonflikte, Põhja-Korea taaslahvatanud tuumakriis ja Vabariikliku Partei järgmine valimisvoor.
Arstiabi on tasuta, ent kui sul on vaja teha operatsioon, pead kõik vajaliku, klambrid, voolikud, tuimasti, ise sebima. Mustalt turult sellist kraami ei saa, ainus variant on, et keegi saadab sulle vajamineva välismaalt. Ja alles siis võid sa, kotike kaenlas, haigla uksest sisse marssida ning arstid aitavad sind hea meelega.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.