Kolmandik töötleva tööstuse harudest sai languse pidama
Tööstusettevõtted tootsid tänavu veebruaris püsivhindades 5,7% vähem toodangut kui aasta varem samas kuus, tööstustoodang kasvas mäetööstuses 19,3% ja energeetikas 2,6%, töötlevas tööstuses aga kahanes 7%, teatas statistikaamet.
Metalltoodete valmistajad müüsid tänavu veebruaris kokku 106 miljoni eest tooteid, mida on 4 miljoni jagu rohkem kui aasta tagasi. Foto: Liis Treimann
Statistikaameti juhtivanalüütiku Helle Bunderi sõnul suurenes veebruaris tööstustoodangu maht pisut rohkem kui kolmandikus töötleva tööstuse tegevusalades. „Suurema osatähtsusega tegevusaladest kasvas veebruaris keemiatoodete tootmine (2,9%), metalltoodete tootmine (0,9%), kummi- ja plasttoodete tootmine (0,8%) ning masinate ja seadmete remont ning paigaldus (26,8%),“ selgitas Bunder.
Rakvere valda Tobia külla registreeritud metallitööstus Finest Welding andis töötukassale teada, et koondab töömahu vähenemise tõttu 22 töötajat, vahendavad Lääne-Virumaa Uudised.
Kuigi tööstustoodang tegi jaanuaris korraliku languse, siis elektroonikatööstur Veiko Vaheri hinnangul toimub stabiliseerimine ning tööstus on mõõdukalt tõusu poole teel.
Eesti vajadustele paremini vastava välistööjõu kvoodi teada saamiseks tuleb teha rohkem arvutusi, kuid kohe praegu saame kokku leppida selles, et välisspetsialiste tuleb senisest rohkem kaasata ning otsustada, kuidas me seda teeme, kirjutab Work in Estonia programmi juht Leonardo Ortega teemaveebis Tööstusuudised.ee.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.