Tallinna Sadama korruptsiooniasi lõppes aegumise ja osaliselt õigeksmõistmisega
Pea kümnendi väldanud Tallinna Sadama korruptsiooniasi sai esialgse punkti täna, mil Harju maakohus mõistis asjaosalised osaliselt õigeks ning tunnistas kohtuasja aegunuks.
Ain Kaljurand kohtuotsust kuulamas. Foto: Liis Treimann
Harju Maakohus tegi täna otsuse Tallinna Sadama kriminaalasjas, kus Ain Kaljuranda süüdistati ametiisikuna altkäemaksu võtmises ja rahapesus; Martin Paidet ametiisikuna altkäemaksu võtmises; Eno Saart ametiisikule altkäemaksu andmises; Tõnis Pohlat ja Üllar Raadi ametiisikule altkäemaksu andmises; Toivo Prommi altkäemaksu võtmisele ja andmisele kaasa aitamises ning rahapesus; Jan Paszkowskit ametiisikule altkäemaksu andmises.
Tallinna Sadama kriminaalasja arutamine hakkab algusest peale, kuna üks rahvakohtunikest, Peeter Kaasik esitas taotluse tervisliku seisundi tõttu ametist vabastamiseks.
Tallinna Sadama kriminaalasja arutamist jätkavad nii kohtunik Kristina Väliste kui ka rahvakohtunik Vladimir Simagin, kelle taandamist kaitsjad taotlesid.
Riigiprokurör Laura Feldmanis leiab, et Tallinna Sadama kriminaalasja süüdistusakti prokuratuurile tagastamine kohtust pole põhjendatud ning vaidlustab maakohtu määruse Tallinna ringkonnakohtus, vahendas ERRi uudisteportaal.
Harju maakohus saatis Tallinna Sadama kriminaalasja süüdistusakti riigiprokuratuuri tagasi, kuna see ei vasta kohtu hinnangul kriminaalmenetluse seadustiku nõuetele.
Eestis on üle 23 000 korteriühistu, millest pooltel pole sõlmitud kindlustusleping, mis ühistu hallatavale hoonele tekkinud kahjud hüvitaks, rääkis Eesti Kindlustusseltside Liidu juhatuse liige Andres Piirsalu.