Pangaliit eelistab kaitseinvesteeringute täiendava rahastuse küsimuses pakutud lahenduste seast kõigile ettevõtetele 2%-lise kasumimaksu kehtestamist kaheks aastaks.
- Varamaksu korral peaksid pangad maksma kõige suuremaid makse, sest nende bilansimahud on väga suured. Foto: Andras Kralla
Kui maksutõusudele alternatiivset rahastusallikat ei leita, on oluline, et ettevõtete täiendav maksustamine oleks ajutine, laiapõhjaline, jaotuks üle majanduse võrdselt ning oleks võimalikult lihtsalt administreeritav, teatas pangaliit.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
Ettevõtete maksuga tüüritakse suunas, mis on teinud teravaks selliste firmade tähelepanu, kus varade maht on suur. Kui enamikule firmadest tähendaks see vaid 15 euro tasumist aastas, siis pingerivi ülemisele otsale mitmekümne miljoni euro maksmist.
Ettevõtete varamaksu tulevik on praegu lahtine ning Eesti Panga presidendi Madis Mülleri hinnangul võib varamaks tuua ettenägematu mõju.
Ettevõtlusliidud panid pead ja arvutused kokku ja jagasid valitsusega ettepanekut, mis päästaks ettevõtteid kasumimaksust.
Valitsus plaanib neljapäeval eelarve aruteludes kokkuleppele jõuda. Sotside juhi Lauri Läänemetsa sõnul on valitsus ettevõtete maksu puhul kasumimaksu ja varamaksu vahel.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.