Äripäeva raadio neljapäevases hommikuprogrammis jätkame äsja USA presidendiks valitud Donald Trumpi mõjude kajastamist, aga vaatame kitsamalt otsa ka Eesti ettevõtjate prognoosidele.
- Pärast kella 9.00 uudiseid küsime Merko Ehituse juhilt Ivo Volkovilt siinse ehitus- ja kinnisvaraturu väljavaadete kohta, aga ei jäta arutamata ka börsifirma värskeid tulemusi. Foto: Andras Kralla
Pärast kella 7.30 uudiseid kuuleme Äripäeva konkurentsianalüütikult Sigrid Kõivult, millise väljavaate Eesti majandusele ja ettevõtlusele annavad Äripäeva värskele küsitlusele vastanud 1400 juhti.
Kella 8.00 uudiste järel tuleb stuudiosse börsil noteeritud Nordeconi juhatuse esimees Maret Tambek, kellega lahkame värskelt hommikul selgunud vahearuannet. Hommikul avaldavad vahetulemused nii Nordecon kui ka Merko Ehitus.
Kui 8.30 alanud uudised on läbi, arutame Donald Trumpi valimisvõidu mõjusid finantsturgudele Swedbanki privaatpanganduse investeeringute strateegi Tarmo Tanilasega. Ühest küljest küsime, mis muutub börsidel investorite jaoks, aga teisalt vaatame, milliste mõjudega peaksid arvestama Eestis tegutsevad ettevõtjad.
Pärast kella 9.00 uudiseid küsime Merko Ehituse juhilt Ivo Volkovilt siinse ehitus- ja kinnisvaraturu väljavaadete kohta, aga ei jäta arutamata ka börsifirma värskeid tulemusi.
Hommikuprogrammi veavad saatejuht Ken Rohelaan ja uudistetoimetaja Ireene Kilusk.
Saatepäev jätkub nelja saatega:
11.00–12.00 “Luubi all”. Saates on uurivatel ajakirjanikel arutluse all, miks hakkas maksuamet just nüüd ja kas liiga hilja JMV luksusautode ärile päitseid pähe panema. Samuti räägitakse sellest, kuidas maksumaksja raha eest sai suurärimees Margus Linnamäe firma aastaid eelise riigihangetel. Peale selle on jutuks, et kapo pidas kinni idufirmade nõustaja ja Tartu Ülikooli professori.
Stuudios on Kristel Härma, Koit Brinkmann ja Marge Ugezene.
12.00–13.00 “Digitark äri”. Saates räägime tehisarust, õppimisest ja haridustehnoloogiast, kuidas tehisaru muudab haridussüsteemi, õppimist, õppijat ja õpetajat. Juttu tuleb väljakutsetest ja ohtudest, aga ka ennenägematutest võimalustest õpetaja jaoks ja ka näiteks personaalseks õppeks.
Saatejuht on Mare Timian.
13.00–14.00 “Õppetund”. Novembrikuu saates räägime, kuidas vastutustundlikku ettevõtlust edendada, kuidas töötajaid jätkusuutlikkuse teemadesse kaasata ja nende oskusi arendada ning kuidas haridussüsteemi kaasabil aidata kaasa kestliku mõtteviisi levikule.
Saatekülalisteks on Tallinna Ülikooli keskkonnakorralduse dotsent Piret Vacht, Orkla Eesti jätkusuutlikkuse juht Evelin Heiberg ning Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats, kes on värskelt auhinnatud Baltikumi parima kestlikkuse juhi tiitliga. Saatejuht on Katre Savi.
15.00–16.00 “Teabevara tund”. Novembrikuu esimeses saates räägime SaaS-teenuse ehk tarkvara kui teenuse olemusest ja toimimisest. Stuudios on vandeadvokaadid Ken Kaarel Gross ja Timo Kullerkupp advokaadibüroost RASK.
Saadet juhib Äripäeva teabevara projektijuht Eve Noormägi.
Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz, Ida-Virumaal 94,6 MHz, Raplamaal 101,8 MHz ja Järvamaal 104,3 MHz.
Otselingi kuulamiseks leiad
siit.Seotud lood
Mis börsidel pärast USA presidendivalimisi võib juhtuma hakata, selles kõiguvad kohalike börsiekspertide arvamused seinast seina.
Donald Trumpi võit USA presidendivalimistel toob kaasa ajastu, kus mitte millelegi enam kindel olla ei saa, kuid üks näib olevat kindel: USA aktsiaturgudele tema võit meeldib ja kellel on raha ootel, siis neile on avanenud värsked ostukohad.
Arestitud pool miljonit, viide maksupettusele
Ohtralt Tšehhi numbrimärkidega autosid Eestisse toonud JMV Motorsi Tšehhi firma vaidleb tuliselt maksuametiga, kes arestis ettevõtte kontolt hiiglasliku summa. Kui aastaid tagasi ütles maksuamet, et JMV äri ei ole probleemne, siis nüüd on tuul pöördunud.
Tartu Ülikooli endisel tippteadlasel, idufirmade aktiivsel nõustajal Gholamreza Anbarjafaril lasub kahtlus suures summas altkäemaksu küsimises, samuti on haihtunud ülikoolile mõeldud raha.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.