Reede pärastlõunal kuulutati Tallinnas Äripäeva meediamajas välja arvamuskonkursi Edukas Eesti 13. hooaeg.
- Eelmise hooaja võitjat Martin Villigut intervjueerib Äripäeva arvamustoimetaja Karl-Eduard Salumäe. Jälgivad (vasakult) Neeme Korv ja žürii esindaja, Verstoni juht Veiko Veskimäe. Foto: Andras Kralla
Pidulikul sündmusel osalesid korraldajad ehk Äripäeva arvamustoimetajad, eelmise hooaja võitja Martin Villig ning konkursi toetajavate ettevõtete esindajad.
Edukas Eesti on Äripäeva, Helmese, Eesti Gaasi, If Kindlustuse, Ellex Raidla Advokaadibüroo, Swedbanki ja Verstoni konkurss, kuhu ootame Eesti eduloo uuendamise ja arengu kiirendamise ideid arvamusloo vormis. Konkursi peaauhind on 10 000 eurot.
Arvamuskonkursi Edukas Eesti 2024/2025 hooaja väljakuulutamine Äripäeva meediamajas.
8 fotot
- Helin Vaher (RohetiigerI, Martin Villig, Veiko Veskimäe (Verston) ja Neeme Korv. Foto: Andras Kralla
Konkurss kestab neli kuud, viimane töö esitamise tähtaeg on 31. märts 2025. Võistlustöö saab esitada
selleks loodud veebikeskkonnas.
Äripäeva arvamustoimetusele on alanud hooaja esimene võistlustöö juba laekunud ning ilmub lähiajal. Võistlustööd ilmuvad
Äripäeva erirubriigis ja Eduka Eesti Facebooki lehel.
Konkursi avamise otseülekande salvestust saad järelvaadata siit (alates 13:30 videokokkuvõte eelmisest hooajast, alates 18:08 ülekanne Äripäeva meediamajast):
Eduka Eesti konkursi võitjad läbi aegade
Sõlmime ühiskondliku kokkuleppe, et inimesed, kes teenivad teistest enam, annetaksid 5% oma sissetulekutest, mida saaks suunata mõjusatesse algatustesse.
Asutame rohepöörde valuvaigusti: jagame heitmekaubanduse tulu Eesti inimeste vahel ära, premeerides nii keskkonnasõbralikku eluviisi.
Vähendamaks igal aastal haigena elatud päevade või enneaegsete surmade näol tekkivat kulu, tuleks premeerida ettevõtjate edukaid terviseinvesteeringuid.
400 Eesti koolidirektorisse tuleks investeerida 5 miljonit eurot aastas. Saaksime 400kordse võimenduse, arvestades nende panust Eesti tulevikku.
Kui osa töötuskindlustushüvitise eest looksime ümberõppe stipendiumi, pääseksime tööjõupuuduse lõksust välja.
5G-tehnoloogia kiire rakendamine kõigis Eesti tööstusettevõtetes võimaldaks Eesti muuta kaasaegse tootmise eestvedajaks terves maailmas.
Eestis tuleb luua loodusvarade käitamisest rahastatav investeerimisfond Norra naftafondi eeskujul.
Eesti IT-sektor tuleb suunata enese probleemidega tegelevast äpimajandusest reaalmajanduse sektoritesse.
Inimene ei pea kirjutama enam ühtegi avaldust. Riik vastab talle 30 päeva asemel 10ga. Kui riik inimest kohustusest teavitada ei suutnud, pole seda kohustust olemas.
Emiteerime riigivõlakirju ning investeerime nendest laekuvad vahendid tootlikesse varadesse.
Pea viiendiku eelarve kuludest moodustavad pensionid, mida on üha raskem vaid sotsiaalmaksuga katta. Kuna kolmanda pensionisamba reform on ebaõnnestunud, siis vajame kiiresti vabatahtliku pensionikonto süsteemi, millega suurendada inimeste finantsvara ja parandada riigi finantsvõimekust.
Mäletate veel neid aegu, kui ema põlle alt esimesse klassi läinud jüts istus järgmisel päeval juba vene keele tunnis? Või neid aegu, kui usuõpetus oli üleriigiliselt esimese klassi laste krihvlite pureda?
Minu ettepanek on õpetada programmeerimist kõigile Eesti lastele sissejuhatavalt juba põhikoolis ja näiteks süvendatult gümnaasiumis ühe õppesuunana.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Arvamuskonkursi Edukas Eesti eelmise hooaja võitja, Bolti kaasasutaja Martin Villig kuulutas täna Äripäeva meediamajas avatuks konkursi uue hooaja, kus parim idee nopib kevadel 10 000eurose peaauhinna.
Martin Villig võitis Eduka Eesti konkursi oma ettepaneku sisu, mitte isiku tõttu. Tõsi, selle juures on üks konks, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Arvamuskonkursi Edukas Eesti käesoleva hooaja võitis ettevõtja Martin Villigu idee algatada ühiskondlik kokkulepe, millega jõukamad inimesed annetaksid oma sissetulekutest 5 protsenti erinevateks algatusteks.
Neljapäeval kuulutatakse välja tänavuse arvamuskonkursi Edukas Eesti võitja. Pakume vaadata 11 lühivideot, milles nominendid tutvustavad konkursile pakutud ideed.
Hiljuti miljonäristaatusesse jõudnud investor Rahakratt hoolimata finantsvabadusest priiskama ei kuku – luksusautode kollektsiooni omamise asemel sõidab ta ringi rendiautoga ning seetõttu pole ta ka eriti kursis palju furoori tekitanud automaksuga.