Psühholoog Lauri Pihkva sõnul avastab enamik tema sõltuvusravi kliente takkajärele tarkusena, et on harjumuse ja sõltuvuse piiri ületanud juba mõnda aega tagasi. Sõltuvusest väljumine on väga individuaalne,
kirjutavad Meditsiiniuudised.Järgneb intervjuu Lauri Pihkvaga.
Mis on sõltuvushäire ja kuidas see erineb lihtsalt halvast harjumusest?
Väga selget eristavat joont harjumuse ja sõltuvuse vahele on raske tõmmata, eriti kui räägime sõltuvusest laiemalt ja erinevates kontekstides, näiteks nii nagu Talitha Fosh oma raamatus „Konksu otsas“ seda teeb. Enamik minu kliente avastavad tagantjärele tarkusega, et on selle piiri ületanud juba mõnd aeg tagasi. Kui sul on kahtlus, siis üks variant on kohe proovida olla eemal, näiteks kuu aega oma sõltuvusobjektist ja vaadata, mis tunne on. Kui see eksperiment tekitab suurt ebamugavust, siis seda võib juba sõltuvuse tunnuseks pidada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üle kümne Tartu Ülikooli Skytte instituudi töötaja kaebas, et nende ülemus Hector C Pagan ahistas ja manipuleeris neid. Mees lahkus ülikoolist, ent pole süüdistustega päri.
Selleks, et saada julgemaks, on vaja kõigepealt oma mustrid lahti muukida, õpetab psühholoog ja juhtimisnõustaja Eva-Maria Kangro.
Nutisõltuvus koolides on kasvav probleem, mida ei lahenda lapsevanemate keelud ja käsud, kes ise kuritarvitavad ekraane samamoodi, leiab psühholoog Karmen Maikalu.
Olles tuntud edukate ettevõtmiste, haridusvaldkonna arendamise ja spordi eestvedajana, on Urmas Sõõrumaa käinud välja mitmeid julgeid ideid, mis seostuvad nii hariduse kui ka tervislike eluviiside edendamisega. Audentese 30. juubeliaasta raames jagas ta Äripäeva saates oma mõtteid haridusest, noorte liikumisharjumustest ning sellest, kuidas tagada tervem ja tugevam ühiskond.