Majandusteadlane: ma ei oota kindlasti uut 2008. aasta kriisi
USAs elav majandusteadlane Vladislav Inozemtsev on veendunud, et maailm reageeris Trumpi tollimaksudele üleliia hüsteeriliselt ning tegelikkuses pole Ameerika majanduse suurt langust ette näha.
USAs elav majandusteadlane Vladislav Inozemtsev ütleb, et USA president Donald Trump vähemalt püüab midagi eelarve puudujäägiga teha.
Foto: Andrew Leyden, ZUMA Press Wire/Scanpix
Inozemtsev ütleb, et tema isiklikult ei vaata olukorda nii hüsteeriliselt kui paljud. “Tõenäoliselt majanduslangus tuleb – suure tõenäosusega on see juba olemas. Arvan, et teises või kolmandas kvartalis ootab meid ees minimaalne majanduslangus – umbes pool protsenti. Aga sellega tegelikult kõik lõpebki. Edasi järgneb kasv,” selgitas majandusteadlane Delovõje Vedomostile.
Pikaaegne finantsjuht ning praegu Inbanki ja Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse nõukogudesse kuuluv Erkki Raasuke ütles Äripäevas, et on proovinud Donald Trumpi otsuste taga leida sügavamaid tagamõtteid. See oli tema sõnul maha visatud aeg.
Kui USA president Donald Trump peaks saama Jerome Powelli asemele kellegi oma lojalistidest Ühendriikide rahapoliitikat suunava Föderaalreservi etteotsa, oleks see väga ohtlik muutus, ütles Eesti Panga president ja Euroopa Keskpanga nõukogu liige Madis Müller.
Wall Streeti pangad on viimase kahe nädala jooksul USA peamise aktsiaindeksi kasvuprognoose kärpinud, kuna hirm võimaliku majanduslanguse pärast kasvab.
Saates "Tööstusuudised eetris" on külas on rahvusvahelise juhtimiskogemusega tippjuht ja praegune Raumedic Estonia juht Emöke Sogenbits, kellega arutame USA presidendi Donald Trumpi tariifipoliitikat ja selle mõjusid, aga ka Eesti võimalusi, kuidas end tariifisõja mõjude eest kaitsta.
Kuidas saavad ettevõtted teha teadlasi kaasates hüppe uuele tasemele, sellest tuleb juttu värskes Äripäeva raadio sisuturundussaates. Kogemuslugusid jagavad kosmosettevõte ja biopõhiste ehitusmaterjalide valmistaja.