Tööga seotud stress võib lühendada inimeste eluiga, selgub hiljutisest Harvardi ja Stanfordi ülikooli teadlaste uuringust.
Sellised tegurid nagu
töötus, koondamised, tervisekindlustuse puudumine ning vähene kontroll töökoha üle ja teised tööga seotud ebakindlad olukorrad, olid ühed kõige silmapaistvamad ohud, vahendab CNBC.
USA-s on uuringu kohaselt enim ohustatud musta nahavärviga ja põhihariduse või sellest madalama haridustasemegea inimesed. Tööstress võib eluiga kahanedada ligi kolme aasta võrra.
Töötajad, kellel on madalam haridustase, töötavad sagedamini stressirohkemas keskkonnas. Ebakindlus
tööl, pikad töötunnid ning raske töö ja teised stressifaktorid võivad samuti töötajate eluiga lühendada, mõjudes rängalt nende tervisele.
Kõrgema haridusega inimesi töökoha stress nii suurem määral ei mõjuta, selgub uuringust.
Põhjuseid, miks madala
sissetuleku ja vähese haridusega inimeste eluiga on lühem, on mitmeid: ligipääs tervishoiuteenustele, toitumine ning faktorid nagu suitsetamine,
alkoholi tarvitamine ning kehalise aktiivsuse vähesus.
Uurijad selgitavad, et me peaksime üha rohkem keskenduma tervislike töökeskkondade loomisele, eriti töötajate puhul, kelle haridustase on madalam.
Teadlased soovitavad lahendusena vähendada pikki töötunde ning pöörata enam tähelepanu töötajate tervisele ning seda kõike läbi tööseaduste reguleerimise.
Seotud lood
Mind hirmutab, et meil patrullib tänaval Odini sõdalaste nime all provokatiivselt kamp juhuslikke inimesi ja et lapsevanemad teevad tervist puudutavaid otsuseid internetist leitud info põhjal. Nende hukkamõist ja naeruvääristamine aga ei lahenda üksi midagi, leiab rubriigitoimetuse juht Rivo Sarapik.
Tänapäeval ei räägita videokaameratest enam ainult objektide turvalisuse tagamise kontekstis. Tehnoloogia kiire areng on muutnud videovalve lahendused mitmekülgseteks tööriistadeks, mis pakuvad palju enamat kui pelgalt valvet.