Kunagi ulmena tundunud kosmosetehnoloogia valdkond on viimasel ajal plahvatuslikult arenenud. Lennust ma maha jääda ei taha, seega otsustasin sektorit lähemalt uurida.
- Firmad sihivad taevasse, aga aktsiad kukuvad ridamisi alla. Foto: AP/Scanpix
Hiljuti sain teada, et 2033. aastaks peaks kosmosetehnoloogia valdkond jõudma rohkem kui 916 miljardi dollari suuruse turuväärtuseni. Võrdluseks: mullu oli sektori turuväärtus 443 miljardit dollarit. See teeb aastaseks liitkasvumääraks 7,54%. Veelgi enam, prognoositakse, et kosmosemajanduse turuväärtus jõuab 2035. aastaks 1,8 triljoni dollarise väärtuseni – seda võimaldab tehnoloogia areng.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Viimastel kuudel on minu silmapiirile sattunud üks droonitootja, mis vaevleb puhaskahjumis, kuid vaatamata sellele aktsia aina kallineb. Mis seal siis ikka – panin lugemisprillid ette ja hakkasin olukorda uurima.
Ehkki mul pole veel õnnestunud kaitsetööstuse buumiga teenida, olen ometigi seal tõusvaid trende üsna hästi tabanud. Nüüd on mul selles sektoris järgmine investeerimisidee: hävituslennukite tootjad.
Maailma parimat investeerimisettevõtet Berkshire Hathaway juhtiv maailma parim väärtusinvestor Warren Buffett on tänavuse börsihooaja sisustanud peamiselt seniste aktsiapositsioonide vähendamisega. Kuid vanadest kronudest lahtisaamise kõrval on Buffett soetanud Berkshire’i talli ka paar uut võimekat traavlit ja nendega tasub teistelgi investoreil tutvust sobitada.
Droonimüüja: Eesti on teistest maha jäänud
Kõigis kolmes Balti riigis droone müüva ettevõtte Meridein juht Nemo Vunk hindas, et võrreldes Läti ja Leeduga on Eesti majandus maha jäämas.
Eesti heaolu kasvu takistab vohav bürokraatia, napp ambitsioon ning ohjeldamatult paisunud riigi kulutused – nii arvavad 5. märtsil toimuval majanduskonverentsil
“Tuulelohe lend 2025” esinevad tippjuhid ja ettevõtjad.