Elektrimüüja võib konkurentsiameti ja Enefit Poweri kokku lepitud tootmishinnale lisada oma müügiga seotud kulud ning seega on erinevused universaalteenuse hinna osas kodutarbijale tõenäolised.
- Konkurentsiameti peadirektor Evelin Pärn-Lee räägib saates "Energiatund" ka konkurentsiameti analüüsist, mis puudutab augusti elektri rekordhinda börsil ning küsimust, kas Nordpoolil on tehtud konkurentsipõhiseid pakkumisi või mitte. Foto: Eiko Kink
Kui praeguste plaanide kohaselt ütleb konkurentsiamet 23. septembril välja Eesti Energiaga kokku lepitud tootmishinna, mis koosneb tootmiskuludest pluss mõistlikust kasumimarginaalist, siis sellele lisavad elektrimüüjad oma müügikulud, millele keegi piire ei sea, kinnitavad saates "Energiatund" Eesti Energia juhatuse liige Agnes Roos ning konkurentsiameti juht Evelin Pärn-Lee.
“Alexela, Elektrum, Eesti Gaas,” loetleb Agnes Roos elektrimüüjaid, kes soovivad praeguse seisuga universaalteenust tarbijale pakkuma hakata.
Saates tuleb jutuks veel Eesti Energia ning konkurentsiameti läbirääkimised tootmiskulude määramise osas, mis saab universaalteenuse rakendamisel Eesti Energia jaoks tulevikutehingutena ette müüdud energiast ning sellest, kui suurt töömahtu nõuab konkurentiametilt universaalteenuse hinnaga tegelemine.
Lisaks selgub, mis tingimustel võib konkurentsiamet varem kokkulepitud universaalteenuse hinna katkestada ning kehtestada ajutise hinna. Samuti kergitab Enelin Pärn-Lee saates saladuskatet konkurentsiameti analüüsi osas, mis puudutab augusti elektri rekordhinda börsil ning küsimust, kas Nordpoolil on tehtud konkurentsipõhiseid pakkumisi või mitte.
Tõde universaalteenuse hinnast: elektrimüüja määrab selle ise
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
5 Eestit enim puudutavat teemat ELi aastakõnest
Euroopas kokkulepet gaasi hinnalaes ei paista, sestap tuleb hakata teiste elektritootjate kasumit kõrgelt maksustama ning seda ümber jagama, ütles Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen Euroopa Liidu aastakõnes.
Sutter tulevikuplaanidest: küll sellest räägime märtsis
Eesti Energia nõukogu otsustas mitte pikendada ettevõtte juhi Hando Sutteri lepingut, teatas ettevõte. Eesti Energia nõukogu alustab sügisel uue juhatuse esimehe otsingutega.
Tuule ja hüdroenergia maht kahanes
Statistikaameti andmetel tootsid elektrijaamad eelmisel aastal 7359 gigavatt-tundi elektrit ja 4717 GWh soojust. Elektritoodang kasvas võrreldes eelmise aastaga ligi 24% ja soojuse toodang 9%.
Augustis hinnapiirajal ära käinud Nord Pooli elektribörsil uut ja kõrgemat hinnalage ei tule, automaatsete hinnalae tõusude asemele tuleb tõenäoliselt uus metoodika.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.