Turistide arv ei ole viimase aastaga suurenenud, peegeldades tegelikku olukorda: Eesti majutajad istuvad sügavas augus, ütles hotellide ja restoranide liidu tegevjuht Killu Maidla.
- Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu tegevjuht Killu Maidla Foto: Andras Kralla
Maidla rääkis Äripäeva raadio reedeses hommikuprogrammis, et inimeste ostujõud on vähenenud. Ta tõi näite koolivaheajast, kus spaad olid 95% täidetud, aga külastajad ei ostnud lisateenuseid. "Spaasse tullakse, aga jäätisekokteili jaoks vahendeid napib," märkis Maidla.
Miks läheb majutajate sektor uude aastasse suure murega, saab lähemalt kuulata Janno Riispapi tehtud intervjuust.
Majutajate esindaja: istume sügavas augus, jäätisekokteiliks raha ei jagu
Seotud lood
Restorani majandamine on osutunud nii keeruliseks, et jõustuvate maksumuudatuste taustal muutub restoranipidamine pigem hobiks, mille kõrvale peab leidma kõrvaltöö, kui tahta saada hakkama korralikult, ütles restoranide Salt ja Stereo perenaine Tiina Kõresoo.
„Saime aru, et nii ei saa elada, peame midagi muutma,“ räägib vaid ettetellimisel töötava restorani Lahemaa Kohvikann juhataja. 17 aastat tagasi valis ta koos abikaasaga välja Eesti, söögikoha töö aga korraldasid endale mugavamaks, sealjuures raha kaotamata.
Välisturistide ööbimiste arv kasvas maikuus jõudsalt ja juunikuu tundub hotellipidajatele samuti hea, kuid tellimusi tehakse jätkuvalt viimasel hetkel, rääkis hotelliliidu juht Ain Käpp.
Airbnb majutajat tabas ehmatus
Üürikorterite ja hotellide omanikud kruvivad hinnad üles maailmastaaride Justin Timberlake'i ja Imagine Dragonsi Eesti esinemiste eel. Mõne korteri hind on tõusnud isegi 10 korda, tavaline on aga 3‒5kordne hinnatõus.
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.