Reedeses hommikuprogrammis vestleme inseneribüroo DeltaE juhatuse liikme ja energeetikaeksperdi Marti Arakiga, kuidas järjest kallima elektri juures vähem maksta. Samuti uurime, kui paljud kokkuhoiukohtadest on nii-öelda madalal rippuvad viljad, kui palju nõuavad need täiendavaid investeeringuid.
- Elektri hind on Nord Pool Spoti börsil sel nädalal püstitanud mitu rekordit. Foto: Liis Treimann
Energeetikast kõneleme ka teise nurga alt: neljapäeval teatas majandusministeerium, et riik saab edaspidi taotleda meretuuleparkide hoonestuslubasid, mis võiks lihtsustada nii meretuuleparkide kui ka kalakasvanduste rajamist. Mis selle sammuga täpsemalt muutub ning kuidas see mõjutab eraarendajaid, selgitab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Timo Tatar.
Logistikavaldkonda digitaliseeriva idufirma Cargoson rajaja Aivo Kurikuga räägime, miks on vajadus selliste lahenduste järele olnud juba aastaid, aga seni ei ole neid tulnud. Teisisõnu, miks ta usub, et valdkonna digitaliseerimine võiks sel korral õnnestuda, ning kuidas nad kavatsevad sadu kliente enda juurde meelitada.
Veel tuleb hommikuprogrammis juttu nii Hiina kinnisvarafirmast Evergrande kui peagi ilmuvast Rikaste TOPist.
Hommikuprogrammi veavad Priit Pokk ja Kaspar Allik.
Saatepäev jätkub järgmiste saadetega:
10.00–11.00 "Sisuturundussaade". Mida kujutavad endast veebitehnoloogiate ja graafilise disaini erialad, räägivad saates ettevõtluskõrgkooli Mainor graafilise disaini erialajuht Ranno Päi ja 3. õppeaasta veebitehnoloogiate üliõpilane Edward Reeds.
Rakenduskõrgharidus- ja magistriõpet pakkuv ettevõtluskõrgkool Mainor ootab õppijaid, kellele sobib teadmiste omandamisel praktiline lähenemine. Saates tuleb juttu sellest, kuidas on õppetöö korraldatud, millised on rakenduskõrghariduse eelised ja mida nähakse Mainori tugevustena, seda nii lektori ja erialajuhi kui ka üliõpilase vaates.
Lisaks arutame saates, millised on nimetatud erialade puhul lõpetajate tulevikuväljavaated ja millele õppe käigus keskendutakse.
Saadet juhib Mai Kroonmäe, esimest korda oli saade eetris tänavu maikuus.
11.00–12.00 „Äripäev eetris“. Nädalat kokkuvõtvas saates tuleb juttu lepingute salastamisest, üha aktiivsemalt levivast riigipoolsest varjamisest, kahtlustustest maaelu raha jagamise juures ning õlletootja Tankeri müügi õppetundidest. Neil teemadel arutlevad Äripäeva ajakirjanikud Kristjan Pruul, Neeme Korv ning Martin Johannes Teder.
13.00–14.00 „Uus Maa kinnisvarasaade“. Kui august oli korterite üüriturul Tallinnas hullumeelne aeg, mil üliõpilaste ja osalt turule tagasi jõudnud välismaalaste nõudlus viis ka hinnad uutesse kõrgustesse, siis septembriks on olukord mõnevõrra rahunenud. Üürituru olukorra kohta räägivad täpsemalt Uus Maa Plussi partner Morten Tibar ja kinnisvaramaakler Ave Kruus.
Saates anname ülevaate, kui palju Tallinna eri piirkondades korteri üürimine hetkel maksab ning kuhu võiks hind lähikuudel liikuda. Räägime ka, milliseid kortereid ja lepingutüüpe eelistatakse, ning peatume võimalikel tüliküsimustel üürnike ja üürileandjate vahel, milleks võivad olla nii koduloomad kui lõpukoristus. Saadet juhib Lauri Leet.
15.00–16.00 "Kullafond". Äripäeva raadio igihaljaste saadete sarjas meenutame sel korral esimest korda kolm aastat tagasi eetris olnud saadet, kus tuntud esineja, koolitaja ja ettevõtja Mihkel Raud rääkis sellest, miks on kasulik osata esineda ning kuidas oma oskuseid selles lihvida. Kogenud esineja ütleb, et ka tal peksab alati süda enne lavale astumist, ning ta jagab nippe ning soovitusi sellega toime tulemiseks. Saatest saab praktilisi näpunäiteid esinemishirmu seljatamiseks, teksti ettevalmistamiseks ning paremaks esinejaks arenemiseks.
Saatejuht on Rivo Sarapik.
Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.
Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate
siit.
Seotud lood
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.