Venemaa odavlennufirma Dobrolet teatas, et lõpetab 4. augustist sanktsioonide tõttu kõik lennud.
Eelmisel nädalal kehtestatud sanktsioonide järel annulleeriti Aerofloti tütarettevõte liisingulepingud Boeinguga. Samuti keeldusid mitmed ettevõtted pakkuma Dobroletile tehnilist tuge ja kindlustustust ning lennunavigatsiooni teenust.
Reisijad saavad kas raha tagasi või Simferopolisse ja Volgogradi lennutab Aerofloti tütarettevõtte Orenburg Airlines, vahendas newsru.com.
Ettevõte loodi alles 19. mail ning see alustas esimesena lende Krimmi. Ettevõtmist patroneeris peaminister Dmitri Medvedev, kes alguses hurjutas lennufirmat kõrgete hindade pärast, kuid hiljem tegi kaasa ka esimese reisi Krimmi. Ettevõtte piletid hinnaga 979,5 rubla ehk 20,5 eurot osutusid esimesel nädalal niivõrd populaarseks, et firma koduleht varises kokku.
Krimmi tugev toetamine saigi ettevõttele saatuslikuks ning eelmisel nädalal paigutati Dobrolet Euroopa Liidu musta nimekirja.
Seotud lood
Olukord Venemaa turismisektoris on tänavu sedavõrd kehv, et peaminister Dmitri Medvedev pidas vajalikuks isiklikult sekkuda ning nõuda turismifirmade üle rangemat järelevalvet ning riigi valmisolekut abistada firmade pankrotistumisest hätta jäänud Vene turiste, kirjutab Wall Street Journal.
Vastukaaluks Euroopa Liidu sanktsioonidele, mis sundisid lõpetama Aerolfoti odavlennufirma Dobrolet tegevuse, kaalub Venemaa ülelendude piiramist või suisa keelustamist oma territooriumilt Euroopast Aasiasse, kirjutas Vedomosti.
Oht, et Venemaa võib Euroopa lennufirmadele kehtestada ülelennu keelu, paiskas ettevõtete aktsiad langusesse. Kõige rohkem said rappida Aeroflot ja Finnair, kirjutas ärileht Vedomosti.
Euroopa Liidule vastusanktsioonidega üles astuv Venemaa on viidanud muu hulgas Siberi-üleste lendude keelamisele, ehkki tegelikkuses seda tõenäoliselt teha ei soovita, kirjutab lennundusspetsialist ja airPetersoni juht Toomas Peterson.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.