Tallink avaldas neljapäeval kolmanda kvartali tulemused, mis näitasid hoogsat kasvu ning seetõttu otsustasin laevanduskontserni aktsiaid ka enda portfelli hankida.
- Tallinki laev Tallinna sadamas. Foto: Raul Mee, Äripäev
Tallink teatas kolmanda kvartali puhaskasumi 25protsendisest kasvust, mis on tugev tulemus. Käive suurenes 4,2 protsenti, peaaegu 274 miljoni euroni ning reisijate arv kasvas 5,5 protsenti, 2,7 miljonini.
Rahule jäi ka LHV, sest puhaskasum vastas üsna täpselt nende ootustele ning ärikasum suutis ületada ootusi isegi 9 protsendi võrra. Seetõttu otsustasingi osta 11 900 aktsiat, hinnaga 0,845 eurot aktsia. Tehingusumma oli 10 055,50 eurot, komisjonitasu 10,06 eurot.
Tallinki konkurendi
Viking Line'i kolmanda kvartali käive kasvas 2,5 protsenti, 164,1 miljoni euroni, mis on väiksem kasv kui Tallinkil. Samuti teatas ettevõte turuosa langusest liinidel, kus Tallinki turuosa hoopis kasvas. Mõlemad ettevõtted lõikavad praegu kasu madalatest kütuse maailmaturu hindadest. Usun, et tulevikus saab Tallink veel rohkem kasu intressikulu vähenemisest, võlgade vähendamisest ning üleminekust, kus laevad hakkavad kasutama odavamat energiat.
Kas tulemas on rekordiline dividend?
Tallinki selle aasta üheksa kuu puhaskasum oli 60,4 miljonit eurot, võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, kui puhaskasum oli 18,9 miljonit. Tallinki üheksa kuu tulemused on võimsamad 2012. majandusaasta rekordist, kui ettevõte teenis puhaskasumiks 56,33 miljonit.
Kuigi Tallink on teatanud, et
müüb reisilaeva Superstar 91,5 miljoni euroga ning saab seetõttu neljandas kvartalis ühekordse kahjumi summas 7,6 miljonit eurot, säilib siiski lootus, et dividend võib tulla suurem kui eelnevatel aastatel. Superstari kulu muudab küll viimase kvartali kasumi väiksemaks, aga kui tuleb aasta peale kokku rekordiline kasum, võiks see tähendada ka suuremat dividendi. Siinkohal tasub märkida, et 2012. rekordaasta eest maksti dividendi 5 senti aktsia kohta.
Mida võiks Tallink muuta?
Tallink oli minu portfellis ka mõned aastad tagasi, kuid müüsin eelmise aasta alguses kogu positsiooni ehk 5600 aktsiat hinnaga 0,89 eurot aktsia, kuna turukonkurents hakkas tihedamaks muutuma ja see muutis mind murelikuks. Arvan, et Tallink on Tallinna börsi üks lemmikaktsia ja kuna viimastel aastatel on ta hakanud ka oma kasumit dividendidena aktsionäridega jagama, on tegemist igati väärt firmaga.
Samas usun, et Tallink võiks olla veel menukam, kui juhtkond oleks meediale avatum. USAs on börsifirmade tegevjuhid superstaarid ning ega ka Tallinki juhtidel pole põhjust midagi häbeneda. Nad võiks regulaarsemalt meedias pildil olla. Sest kui juht näitab avalikkusele oma häid isikuomadusi ja seda, et pakatab ideedest, tõmbab see nende inimeste tähelepanu, kes võib-olla pole üldsegi aktiivsed investeerijad. See looks inimestele mulje, et selle mehe kätte võiks küll oma raha usaldada.
Seotud lood
Mullu Tallinna börsile paigutatud 1,5 miljoni euroga Äripäeva investorite TOPis kümnenda koha hõivanud rootslasest väikeinvestor Stefan Andersson müüs sel nädalal kõik oma Tallinki aktsiad.
Väikeinvestoritel tasub sättida end Infortari omanike tuulde ja investeeringuid Tallinkisse suurendada, kirjutab Äripäev täna juhtkirjas.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.