Peaminister Taavi Rõivas otsustas õigesti, kui teatas soovist tuua uueks välisministriks endine suursaadik Marina Kaljurand, leiab Äripäeva arvamustoimetaja Ken Rohelaan.
- Äripäeva arvamustoimetaja Ken Rohelaan. Foto: Andras Kralla
Rõivas on uue valitsuse alguskuudel saanud palju kriitikat: küll ei meeldi kellelegi kütuseaktsiisid, siis jäävad ette pagulasküsimused ja palju muud. Võib jääda mulje, et Rõivas asjatab suuresti vastupidiselt avalikkuse huvidele.
Pärast teise astme kohtu otsust
Autorollo juhtumis tundis Rõivase erakonnakaaslasest välisminister
Keit Pentus-Rosimannus, et käes on aeg lahkuda ametist. See pani raske valiku ette valitsusjuhi: keda eelistada Pentus-Rosimannuse asemele? Kindlasti olnuks lihtne tuua pingile taas mõni erakonnakaaslane, kui poleks vaid toetuskriisi. On ju viimased uuringud näidanud, et
Reformierakonna toetus on pärast valimisi korralikult vähenenud.
Arvestas rahva arvamusega
Rõivas jätkas konservatiivset joont ja hoidis uue ministrikandidaadi nime avalikkusele mõneks ajaks teadmata. See andis talle võimaluse näha, kuulda ja lugeda, keda soovib rahvas välisministrina. Kuigi valikut oli, kerkis reformierakondlaste kõrval esile hoopis parteitu
Marina Kaljurand. Võimekas diplomaat, kes seni pole poliitilist karjääri taga ajanud.
Peaminister võiks nüüd võtta eeskuju Saaremaa
sotsiaaldemokraatidest, kui Kuressaare vajas uut linnapead, ja pigem lasta Kaljurannal jäädagi parteituks. Linnaisa
Madis Kallas on senini erakonnata ja tundub, et saab oma tööga ilusasti hakkama.
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.