Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Seitse ekspordifirmat
Loome ekspordi suurendamise eelduseks meist kaugematel turgudel seitse ekspordifirmat: Indiasse, Hiina, Filipiinidele, Indoneesiasse, Malaisiasse, Vietnamisse ja Lõuna-Koreasse, pakub välja lennuekspert Toomas Peterson.
Maailmapanga ja IMFi andmetel on kogu maailma sisemajanduse kogutoodangu maht aastas 74-75 triljonit dollarit, nimetatud riikide oma moodustab sellest ligikaudu 22%. Teatavasti on peaaegu kõik need riigid pööraste majanduskasvudega ning näljased tarbimist suurendama.
Firmad mehitame kokku 700 töötajaga, igas riigis proportsionaalselt seal toodetava SKT-ga. Töötajad peavad olema motiveeritud ja tulemustele orienteeritud. Seame firmadele strateegilised eesmärgid, määratleme meetodid ja anname nende täitmiseks vajalikud vahendid.
Riigi omanduses on 80%, ülejäänud jaguneb firma töötajate vahel. Firmade aastaeelarved on kokku 7 miljonit. Missugused on selle suure investeeringu allikad? Üheks allikaks on mõttetu riigikapitalismi vähendamine, riigi omanduses olevate firmade erastamine ja börsile viimine. Eestis ei ole ühtegi riigi omanduses olevat firmat, mis peaks seal olema nn julgeoleku kaalutlustel.
Artikkel ilmub Tallinna Kaubamaja, Danske Banki, ACE Logisticsi, Eesti Gaasi, Silberauto, Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor ja Äripäeva arvamuskonkursi Edukas Eesti raames.
Kui majandusnäitajad langevad, tõuseb vajadus turvateenuste järele, sest kuritegevus hoogustub. G4Si juhatuse esimees Priit Sarapuu ütles, et enim toimub kuritegusid just mehitamata valvega väliobjektidel, kus pimeda aja saabudes on kurjategijatel mugav tegutseda.