Uue aasta riigieelarve peab senisest oluliselt rohkem panustama sotsiaal- ja riigikaitsesse, samuti hariduse, teaduse ja kultuuri edendamisse, kirjutab Vabaerakondlasest riigikogu liige Andres Herkel.
- Riigikogu liige Andres Herkel, Vabaerakond Foto: Andras Kralla
Minu arvates on riigieelarves sellist raha, mis tuleks teisiti ümber jagada, 250–300 miljonit eurot. Eesti Energia aktsiakapitali suurendamiseks on eelarves praeguse seisuga ette nähtud 143 miljonit eurot.
Samuti saaks umbes 100 miljoni euro jagu kokku hoida riiklikke valitsemis- ja halduskulusid. Seda eeskätt ministeeriumite ja nende haldusalas tegutsevate sihtasutuste tasandil. Siit-sealt tuleb veel õhku välja lasta, näiteks erakondade riigieelarvelisest rahastamisest.
Veel peaks ära jätma justiitsminister Urmas Reinsalule ja tema sõpruskonnale planeeritava Riigiõiguse Instituudi asutamise ja vähendama senisega võrreldes kolmandikuni riigikogu liikmete kuluhüvitise määra.
Alternatiiv olemas
Selle asemel saab katta lastevanemate eest lasteaedade kohatasu, eraldada raha puuetega inimestele ja samuti hoolduskindlustuse loomiseks ning suunata 4 miljonit eurot doktoranditasude tõstmiseks.
Samuti toetada Kaitseliidule sidetehnika ostmist ja laiapindse riigikaitsega seotud programmide läbiviimist koos kohalike omavalitsuste ja kogukondadega.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.